3.8.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenka Anastasia Kuzminová v sobotu obsadila deviate miesto v exhibičných rýchlostných pretekoch v letnom biatlone v nórskom meste Sandnes.

V konkurencii 47 žien bola najúspešnejšia domáca biatlonistka Marte Olsbuová-Röiselandová, ktorá mala najviac síl v záverečnom finiši. Časom 7:31,2 min zdolala o šesť desatín sekundy Švédku Hannu Öbergovú, ktorá v piatok ovládla preteky s hromadným štartom. V sobotňajšom šprinte doplnila stupne víťaziek Tiril Eckhoffová.

Štyri kvalifikačné jazdy

Program šprintu pozostával zo štyroch kvalifikačných jázd, z ktorých postúpilo do semifinále po šesť pretekárok. Rovnaký postupový kľúč platil aj v ďalšej fáze, na finálovej súpiske figurovalo dvanásť mien.

Rodáčka z ruského Ťumenu mala pomerne veľké šťastie, pretože v kvalifikácii obsadila piatu a v semifinále šiestu priečku. Vo finále malo až päťnásobné zastúpenie domáce Nórsko, ktoré sa napokon dočkalo svojej víťazky.

Skalp víťazky Svetového pohára

Anastasia Kuzminová finišovala vo finále na deviatej pozícii so stratou 26 sekúnd na Olsbuovú-Röiselandovú. Na konto si pripísala skalp víťazky Svetového pohára z predošlej sezóny Talianky Dorothey Wiererovej, ktorá skončila jedenásta. Trojnásobná olympijská víťazka Kuzminová sa v týchto pretekoch predstavila aj v roku 2018. Vtedy finišovala štvrtá, z víťazstva sa radovala Francúzka Justine Braisazová.

V mužskom šprinte sa tešil z víťazstva Nór Lars Helge Birkeland pred krajanom Vetlem Sjaastadom Christiansenom. Tretie miesto si vybojoval Francúz Martin Fourcade, ktorému v piatok tesne ušlo víťazstvo v pretekoch s hromadným štartom. V nich ho na druhú pozíciu odsunul o 1,4 sekundy Johannes Thingnes Bö.

Exhibičné preteky v letnom biatlone

sobota

Šprint žien – finále: 1. Marte Olsbuová-Röiselandová (Nór.) 7:31,2 min, 2. Hanna Öbergová (Švéd.) +0,6 s, 3. Tiril Eckhoffová (Nór.) +1,0 s … 9. Anastasia Kuzminová (SR) +26,0
Šprint mužov – finále: 1. Lars Helge Birkeland 11:31,4 min, 2. Vetle Sjaastad Christiansen (obaja Nór.) +5,6 s, 3. Martin Fourcade (Fr.) +9,0

Viac k témam: biatlon
Zdroj: Webnoviny.sk – Anastasia Kuzminová skončila v šprinte deviata, najrýchlejšia bola Olsbuová-Röiselandová © SITA Všetky práva vyhradené.