5.9.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský hokejový majster HC ’05 iClinic Banská Bystrica si v treťom vystúpení v G-skupine Ligy majstrov 2019/2020 pripísal premiérové víťazstvo.

Vo štvrtkovom stretnutí triumfoval na domácom ľade nad nemeckým Red Bullom Mníchov 3:2 po samostatných nájazdoch. Súperovi odplatil sobotňajšiu prehru 0:3, predtým prehral aj v domovskej aréne švédskeho Färjestadu BK (1:6).

Skóre stretnutia pod Urpínom otvoril už v úvodnej minúte Marek Slovák. Finalista uplynulého ročníka LM ešte v priebehu I. tretiny otočil skóre po zásahoch Franka Mauera a Philipa Gogullu. Na začiatku 9. min však bolo vyrovnané, keď puk do bránky hostí dostal Michal Kabáč. Vo zvyšnom priebehu riadneho hracieho času ani v predĺžení už gól nepadol, a tak sa rozhodlo až v samostatných nájazdoch. Ten rozhodujúci premenil Marek Bartánus.

“Barani” sa najbližšie predstavia v Lige majstrov v sobotu o 14.15 h, keď znova pod Urpínom nastúpia proti švédskemu Färjestadu BK. V októbri ešte Bystričanov čakajú v LM dva zápasy so švajčiarskym tímom HC Ambri Piotta.

Hokejová Liga majstrov

G-skupina

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – Red Bull Mníchov 3:2 po sam. nájazdoch (2:2, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 1. M. Slovák, 9. Kabáč, rozh. sam. nájazd Bartánus – 5. Mauer, 7. Gogulla, 1536 divákov
Vylúčení: 6:1 na 2 min, presilovky a oslabenia: 0:0, rozhodovali: Iarets, Stano – Synek, D. Konc

Viac k témam: hokejová Liga majstrov, Red Bull Mníchov
Zdroj: Webnoviny.sk – Banská Bystrica dosiahla v Lige majstrov skvelý výsledok, poradila si s minuloročným finalistom © SITA Všetky práva vyhradené.