6.3.2020 (Webnoviny.sk) – Hokejisti HC ’05 iClinic Banská Bystrica vstúpia do play-off slovenskej najvyššej súťaže z najvýhodnejšej pozície. “Barani” si zabezpečili prvenstvo v nadstavbovej A-skupine Tipsport Ligy (o 1. – 6. miesto) piatkovým triumfom nad hráčmi Dukly Trenčín 3:1, pod ktorý sa gólovo podpísali Jordan Hickmott, Samuel Mlynarovič a Ivan Ďatelinka. Zverenci kanadského kouča Dana Cemana majú štyri kolá pred koncom nadstavby na konte 119 bodov a najbližší konkurenti z Bratislavy a Košíc ich nemôžu predstihnúť, takže rovnako ako vlani získali Pohár Dušana Pašeka.

Slovan uspel až po predĺžení

Slovan stráca na druhej priečke už nedostihnuteľných 13 bodov, hoci v piatok zvíťazil vo Zvolene 3:2 po predĺžení. “Belasí” sa pod Pustým hradom rýchlo ujali vedenia gólom Martin St. Pierra, ale potom inkasovali z hokejok Jozefa Tibenského a Petra Zuzina.

Zvolenčania tesný náskok napokon neudržali. V 54. minúte vyrovnal v oslabení Eduard Šedivý a po 75 sekundách predĺženia rozhodol slovinský útočník Žiga Pance.

Východniarske derby štvrtého Popradu s tretími Košicami lepšie zvládli “kamzíci”. Mužstvo vedené trénerom Petrom Mikulom vykročilo za víťazstvom vydarenou prvou tretinou, v ktorej sa presadili Dominik Kramár s Lukášom Handlovským. “Oceliari” síce znížili premiérovým tipsportligovým gólom Rusa Denisa Paršina, ale ten nezabránil druhej košickej prehre v sérii. Víťazstvo Popradu 3:1 spečatil v 49. minúte Martin Réway.

Michalovce nestačili na poslednú Detvu

V nadstavbovej B-skupine (o 7. – 12. miesto) sa mohli priblížiť miestenke vo štvrťfinále vyraďovacej časti hokejisti Michaloviec. Nováčik však prehral na ľade poslednej Detvy tesne 3:4. Na góly Tomáša Klímu s Ladislavom Ščurkom dokázali hostia reagovať vďaka Eduardovi Šimunovi a Petrovi Galambošovi, no rozhodujúca bola pasáž v strede tretej tretiny.

Za domácich “medveďov” skórovali v priebehu 49 sekúnd Peter Valent s Martinom Podešvom a “líšky” v závere už len skorigovali nepriaznivý stav zásluhou Andreasa Štraucha.

Tipsport Liga 2019/20

nadstavbová časť – 6. kolo

skupina o 1. – 6. miesto:

HK Dukla Trenčín – HC ’05 iClinic Banská Bystrica 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Góly: 48. Sládok (Špirko, Hecl) – 20. Hickmott (Jääskeläinen, Southorn), 22. Mlynarovič (Kriška, Stupka), 52. Ďatelinka (Mlynarovič, Jääskeläinen)

HK Poprad – HC Košice 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Góly: 3. Kramár (Róbert Huna, Matúš Paločko), 17. Handlovský (Lapšanský, D. Brejčák), 48. Réway (Handlovský) – 42. Paršin (J. Sukeľ, Pavlin)

HKM Zvolen – HC Slovan Bratislava 2:3 po predĺžení (2:1, 0:0, 0:1 – 0:1)
Góly: 14. Tibenský (M. Halama, Žilka), 17. P. Zuzin (Corrin) – 2. St. Pierre (Basaraba), 54. Šedivý (R. Bondra), 62. Pance (R. Bondra)

skupina o 7. – 12. miesto:

HC 07 WPC Koliba Detva – HK Dukla Ingema Michalovce 4:3 (2:1, 0:1, 2:1)
Góly: 14. T. Klíma (F. Fekiač, Surový), 19. Ščurko (Gachulinec, Podešva), 50. Valent (Mons, Gašpar), 51. Podešva (Surový) – 12. Šimun (Lalancette, Phillips), 23. Galamboš (Ventelä), 56. Štrauch (Hvila)

HC Mikron Nové Zámky – HK Nitra 2:3 po predĺžení (1:1, 0:0, 1:1 – 0:1)
Góly: 17. J. Jurík (Pavúk, Fábry), 46. P. Mikuš (Šille, J. Jurík) – 8. Scheidl (Morrison, Blackwater), 57. Morrison (Blackwater, Yellow Horn), 62. Buček (McNally)

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Banská Bystrica získala Pohár Dušana Pašeka, Košice prehrali v Poprade a Slovan stratil bod © SITA Všetky práva vyhradené.