17.1.2021 (Webnoviny.sk) – Michal Šima v rozpätí piatich dní po druhý raz zabodoval vo Svetovom pohári v biatlone. V nemeckom Oberhofe bol v stredu dvadsiaty piaty v rýchlostných pretekoch na 10 km a v nedeľu pridal 27. miesto v pretekoch s hromadným štartom na 15 km.

Štartoval ako náhradník

Do elitných pretekov najlepšej tridsiatky biatlonistov sa dostal vôbec prvýkrát v kariére, aj keď len z pozície náhradníka. Šíma na štyroch streleckých položkách nazbieral len dve chyby (0+2+0+0), istý čas bol aj na 14. mieste, neskôr klesol na dvadsiate piate a napokon dostal za seba len Rakúšana Davida Komatza, Rusa Eduarda Latypova a Švéda Peppeho Femlinga.

Šima sa dostal na štart na základe toho, že zo štartovej listiny vypadli až traja pretekári Loginov, Krčmář aj Nelin. Na základe poradia SP sa posúvali pretekári až na 28. miesto, na ktorom je Dmitro Pidručnij, ktorý mal pôvodne štartovať na základe výsledku zo šprintu. Tým pádom sa posunula aj pätica, kde bol Michal prvým náhradníkom,” vysvetlil špecializovaný web slovenskybiatlon.sk.

Jediný Slovák s bodmi

Šíma je dosiaľ jediný slovenský biatlonista s bodmi vo Svetovom pohári v sezóne 2020/2021. Nazbieral ich 24 a v prestížnom seriáli mu patrí 57. priečka. Víťazom nedeľňajších pretekov sa stal Nór Tarjei Bö a pripísal si jedenásty triumf v kariére v individuálnych pretekoch SP. Bö bol po poslednej streľbe súčasťou vedúcej štvorčlennej skupiny, ale v jednom zo stúpaní svojim súperom ušiel a napokon sa tešil z triumfu s náskokom 3,6 s pred Rakúšanom Felixom Leitnerom a 7,8 s pred Švajčiarom Benjaminom Wegerom.

Staršiemu z Böovcov Tarjemu patrí tretia priečka vo Svetovom pohári. Na čele je jeho brat Johannes Thingnes pred ďalším Nórom – objavom aktuálnej sezóny Sturlom Holmom Laegreidom

Na záver 6. kola SP v nemeckom Oberhofe sa ešte predstavia v pretekoch s hromadným štartom na 12,5 km ženy. Preteky sú bez slovenskej účasti.

Viac k témam: biatlon, oberhof, Svetový pohár v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk – Biatlonista Michal Šima opäť bodoval, do elitnej tridsiatky sa dostal ako náhradník © SITA Všetky práva vyhradené.