31.10.2019 (Webnoviny.sk) – Basketbalisti Interu Bratislava neuspeli vo svojom druhom vystúpení v rámci A-skupiny Európskeho pohára FIBA, keď holandskému tímu ZZ Leiden podľahli 67:80. Zverenci trénera Aramisa Nagliča nenadviazali na minulotýždňové víťazstvo proti maďarskému Pécsu a v tabuľke klesli na tretiu priečku. Najbližšie budú mať možnosť vylepšiť si svoje umiestnenie v stredu 6. novembra, keď sa predstavia na palubovke portugalského vicemajstra SL Benfica.

Žlto-čierni dlho hrali s favorizovaným súperom viac než vyrovnanú partiu. Počas prvého polčasu premenili päť pokusov za tri body, solídne bodovali hráči z lavičky a do šatní odchádzali s náskokom šiestich bodov. V tretej štvrtine si ho udržiavali, v 29. min dokonca viedli 55:48, ale následne inkasovali pätnásť bodov v sérii. Práve tento úsek hry sa ukázal byť zlomovým a stál slovenského majstra lepší výsledok.

Inter Bratislava viedol v zápase 28:10 min, ale napokon mu to nebolo nič platné. Záverečnú časť duelu prehral rozdielom trinástich bodov a holandskému tímu podľahol 67:80. Najlepším strelcom zápasu bol Tayler Anthony Persons, ktorý sa zaskvel 28 bodmi. Lídrom bratislavského tímu bol slovenský reprezentant Mário Ihring, ten zaťažil konto súpera 15 bodmi.

Európsky pohár FIBA mužov 2019/2020 – A-skupina

2. kolo

ZZ Leiden (Hol.) – BK Inter Bratislava (SR) 80:67 (17:17, 15:21, 23:17, 25:12)
Najlepší strelci: Persons 28, Williams 20, Huggins 14 – Ihring 15, Skinner 13, Baťka a Funderburk Jr. po 7

Priebežná tabuľka A-skupiny

1. SL Benfica 2 2 0 192:180 4
2. ZZ Leiden 2 1 1 179:170 3
3. BK Inter Bratislava 2 1 1 155:167 3
4. PVSK-Veolia Pécs 2 0 2 168:177 2

Viac k témam: Európsky pohár FIBA
Zdroj: Webnoviny.sk – Bratislavský Inter viedol v Leidene takmer 30 minút, ale zápas Európskeho pohára FIBA napokon prehral © SITA Všetky práva vyhradené.