26.8.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenská tenistka Jana Čepelová neuspela v úvodnom kole záverečného grandslamového turnaja roka US Open. V pondelkovom súboji podľahla Chsieh Su-wej z Taiwanu za 143 minút 4:6, 7:5, 3:6.

Čepelová mala od začiatku stretnutia problémy pri vlastnom podaní. V úvodných troch hrách dvakrát stratila servis a rýchlo prehrávala 0:3.

Zlepšeným výkonom na prijme sa síce dotiahla na 3:5, ale z piatich pokusov si len jediný raz postrážila podanie a jej taiwanská súperka premenila v desiatom geme tretí setbal.

V druhom dejstve sa obe hráčky naťahovali o každý bod, čoho výsledkom bolo, že si osemkrát v sérii nepodržali vlastné podanie. Podarilo sa to až v deviatej hre Čepelovej, ale rozhodujúci moment druhého setu prišiel neskôr. Košická rodáčka si v jedenástom geme vypracovala tri setbaly pri podaní ázijskej protivníčky a triumfovala 7:5.

V rozhodujúcom treťom sete Slovenka prehrávala už 0:2, ale podarilo sa jej otočiť na 3:2. Od tohto okamihu však neuhrala ani hru a jej súperka na postup do 2. kola využila druhý mečbal.

US Open

1. kolo – dvojhra žien – pondelok

Chsieh Su-wej (Taiw.-29) – Jana Čepelová (SR) 6:4, 5:7, 6:3 za 143 minút

Viac k témam: US Open
Zdroj: Webnoviny.sk – Čepelová neprešla prvým kolom US Open, nestačila na Chsieh Su-wej z Taiwanu © SITA Všetky práva vyhradené.