27.6.2019 (Webnoviny.sk) – Janu Čepelovú delí už len jedno víťazstvo od postupu do hlavnej súťaže na tráve vo Wimbledone, na treťom grandslamovom tenisovom turnaji roka. Čepelová v stredu zdolala v 2. kole Bulharku Isabellu Šinikovovú za 72 minút 6:3, 7:5, pričom v úvode druhého setu dvakrát stratila vlastný servis, ale potom otočila nepriaznivý stav z 0:3.

V kvalifikácii už naopak nepokračuje Norbert Gombos. Víťaz minulotýždňového challengerového Bratislava Open podľahol v 2. kole Jasonovi Kublerovi z Austrálie za 101 minút 6:7 (5), 6:7 (1). Gombos v druhom sete nevyužil vďaka brejku vedenie 3:0.

Wimbledon – kvalifikácia – 2. kolo

stredajšie výsledky slovenských zástupcov

Jana Čepelová (SR) – Isabella Šiniková (Bul.) 6:3, 7:5
Norbert Gombos (SR) – Jason Kubler (Aus.) 6:7 (5), 6:7 (1)

Viac k témam: Londýn, Wimbledon
Zdroj: Webnoviny.sk – Čepelová si zahrá finále kvalifikácie Wimbledonu, Gombos nezvládol tajbrejky a končí © SITA Všetky práva vyhradené.