9.6.2021 (Webnoviny.sk) – Po expresnom postupe hokejistov kanadského Montrealu sa do 3. kola play-off zámorskej NHL dostali už aj obhajcovia Stanleyho pohára hráči tímu Tampa Bay Lightning.

V sérii proti Caroline Hurricanes potrebovali “blesky” na prienik ďalej spolu päť zápasov, v utorok postup medzi štyri najlepšie kluby spečatili triumfom 2:0 na ľade súpera.

Celú sériu ovládli 4:1 na zápasy a v boji o finále play-off nastúpia proti postupujúcemu tímu zo série Boston BruinsNew York Islanders, v ktorej “ostrovania” vedú 3:2 na zápasy.

Černák odohral vyše 20 minút

Pri postupe Tampy Bay nechýbal ani slovenský obranca Erik Černák, ktorý za Lightning strávil na ľade 21:43 min a prezentoval sa dvoma strelami na bránku a troma zblokovanými pokusmi súpera, predviedol tiež tri “hity”. Z uvedenej porcie až 3:20 min odohral slovenský bek v oslabení.

Okrem gólov Braydena Pointa a nováčika Rossa Coltona sa veľmi dobrým výkonom prezentoval ruský brankár Andrej Vasilevskij, ktorý zneškodnil všetkých 29 striel domáceho kolektívu.

Zaujímavosťou je, že sa stal prvým brankárom histórie NHL, ktorý tri série vyraďovacej časti profiligy ukončil čistým kontom. “Vyhrať u súpera je vždy veľmi náročné, preto musím sňať pred chlapcami klobúk,” pochválil kouč Jon Cooper svojich zverencov na webe NHL.com a pokračoval: “Vyhrali sme v tejto hale tri zápasy play-off, čo vôbec nebolo jednoduché. Som na chlapcov hrdý.”

Fleury predviedol výborné zákroky

V sérii medzi Coloradom Avalanche a Vegas Golden Knights bol pred utorkom stav nerozhodný 2:2. V piatom súboji uspeli hosťujúci Golden Knights 3:2 po predĺžení a v ďalšom súboji môžu spečatiť postup ďalej.

Hokejistom Vegas sa podarilo dokonalý obrat, keďže po druhej tretine prehrávali 0:2. Alex Tuch a Jonathan Marchessault však v úvode tretej časti vyrovnali a Mark Stone v predĺžení rozhodol už v 50. sekunde.

Tesne predtým hostí udržal v zápase brankár Marc-Andre Fleury zneškodnil pokusy Gabriela Landeskoga a J.T. Comphera. “Previedol skvelé zákroky a mne tým dal šancu ukončiť to,” poznamenal Stone.

Šiesty zápas série je na programe vo štvrtok v Las Vegas a víťaz základnej časti NHL Colorado v ňom bude mať “nôž na krku”, keďže v prípade prehry sa pre neho sezóna skončí.

Viac k témam: NHL, play-off NHL, Stanleyho pohár
Zdroj: Webnoviny.sk – Černák rozdal tri „hity“ a Tampa vyradila Carolinu, v play-off NHL aj otočka „zlatých rytierov“ (video) © SITA Všetky práva vyhradené.