9.1.2023 (Webnoviny.sk) – Tri týždne po prehratom finále futbalových majstrovstiev sveta v Katare tréner francúzskej reprezentácie Didier Deschamps povedal, že za prehru v rozhodujúcom dueli o zlato sú zodpovední piati hráči.

Kouč „Les Bleus“ ich nemenoval, no poznamenal, že ich výkon vo finále výrazne zaostal za očakávaním.

Striedanie v prvom polčase

„Päť hráčov nezvládlo svoju úlohu vo finále. Nebudem riešiť, ktorí viac alebo menej. V základnej zostave však bolo päť hráčov, ktorí z rôznych dôvodov nedosiahli úroveň tohto zápasu,“ povedal Deschamps podľa webu denníka Marca.

Francúzi už do prestávky finálového stretnutia prehrávali 0:2, na čo Deschamps ešte v prvom polčase odpovedal stiahnutím dua Olivier Giroud a Ousmane Dembélé.

Odmietol však povedať, či táto dvojica bola medzi tými, ktorí nezvládli finálový duel.

Dobrú hodinu neboli v zápase

Príliš skoré striedanie ešte pred polčasovou prestávkou však naznačuje, že Deschamps sa už ďalej nemohol dívať na ich finálový výkon, a preto namiesto nich poslal na trávnik Marcusa Thurama s Randalom Kolom Muanim, ktorí do francúzskej hry priniesli výrazné oživenie.

Mužstvo Francúzska napokon prehralo po jedenástkovom rozstrele, keď po predĺžení sa duel skončil remízou 3:3.

„Nechcem používať silné slová, ale dobrú hodinu sme neboli v zápase. Vrátili sme sa doň prakticky z ničoho, ale urobili sme to, čo sme museli, pretože boli pasáže, keď to z našej strany nebol finálový zápas,“ skonštatoval Deschamps, ktorý pred pár dňami predĺžil zmluvu s Francúzskou futbalovou federáciou (FFF) až do MS 2026.

Viac k témam: francúzska futbalová reprezentácia, Majstrovstvá sveta MS vo futbale 2022 v Katare
Zdroj: Webnoviny.sk – Deschamps sa vrátil k finále MS vo futbale v Katare, trénera tímu Francúzska sklamalo päť hráčov © SITA Všetky práva vyhradené.