17.11.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský hokejista Tomáš Jurčo sa v drese Edmontonu v NHL vyše mesiaca herne trápil, ale po príchode do AHL je všetko inak. Dvadsaťšesťročný košický rodák zatiaľ odohral tri zápasy so ziskom štyroch kanadských bodov a v sobotu bol s dvoma gólmi ústrednou postavou Bakersfieldu Condors pri triumfe 3:2 na ľade Colorada Eagles. Na konci druhej tretiny Jurčo vyrovnal na 2:2 a necelých pätnásť minút pred koncom presilovkovým gólom rozhodol o triumfe svojho tímu. Vyhlásili ho za prvú hviezdu zápasu.

Výborné sobotňajšie vystúpenie má za sebou aj slovenský brankár Adam Húska. Tridsiatimi štyrmi zákrokmi sa výrazne podieľal na triumfe Hartfordu Wolf Pack nad Providence Bruins 5:2 a rovnako sa stal prvou hviezdou.

Na strane Providence sa Peter Cehlárik a Róbert Lantoši predviedli dovedna ôsmimi strelami na bránku, ale Húska nepustil od nich za chrbát ani jeden puk. Obaja slovenskí útočníci v drese Bruins ukončili zápas s dvoma mínusovými bodmi.

V súboji Syracuje Crunch – Cleveland Monsters (4:2) si hosťujúci útočník Marko Daňo pripísal jednu asistenciu a šesť trestných minút. Celkovo Daňo v 14 zápasoch v tejto sezóne AHL nazbieral sedem asistencií, ale aj 51 trestných minút. V sobotu boli v hre aj ďalší štyria Slováci, ale produktivitu si nevylepšili. Christián Jaroš bol pri prehre Belleville s Milwaukee (2:4), Marián Studenič pri prehre Binghamtonu so Springfieldom (2:3), Adam Ružička nechýbal pri výhre Stocktonu nad San Jose (3:2) a Martin Fehérváry mal plusový bod pri triumfe Hershey nad Charlotte (2:1).

AHL – výsledky

sobota,  zápasy s bodujúcimi Slovákmi

Colorado – Bakersfield 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)
Tomáš Jurčo (Bakersfield) – 2 góly, 3 strely, 1. hviezda

Syracuse – Cleveland 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)
Marko Daňo (Cleveland) – 1 asistencia, 2 strely, 6 trestných minút

Hartford – Providence 5:2 (2:2, 1:0, 2:0)
Adam Húska (Hartford) – odchytal 60 minút, 34 zákrokov z 36 striel, 1. hviezda – Peter Cehlárik 5 striel, 2 mínusové body, Róbert Lantoši (obaja Providence) 3 strely, 2 mínusové body

Viac k témam: AHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Dvojgólový Jurčo bol prvou hviezdou zápasu v AHL, Daňo si pripísal asistenciu © SITA Všetky práva vyhradené.