MINSK 25. júna (WebNoviny.sk) – Slovenskí reprezentanti v rýchlostnej kanoistike Peter Gelle s Adamom Botekom postúpili priamo do finále disciplíny K2 1000 m na II. európskych hrách v bieloruskom Minsku.

Vo finále aj slovenský štvorkajak

Slovenské duo suverénne ovládlo prvú rozjazdu a triumfovalo pred druhými Poliakmi o vyše sekundu. Finálová jazda je na programe v stredu predpoludním.

Priamo do štvrtkového finále sa kvalifikoval aj mužský štvorkajak v zložení Samuel Baláž, Erik Vlček, Csaba Zalka a Adam Botek, ktorý na olympijskej 500 m trati skončil v druhej rozjazde druhý za Nemcami.

Mládková druhá v prvej rozjazde

Počas utorňajšieho dopoludnia sa predstavili aj ďalšie tri slovenské lode a všetky postúpili do popoludňajších semifinále. Ákos Gacsal obsadil siedme miesto v úvodnej rozjazde disciplíny K1 1000 m, na rovnakej pozícii sa umiestnili v rozjazde aj Jessica Zatlkajová s Marianou Petrušovou v K2 na 500 m.

Kanoista Matej Rusnák bol piaty na kilometrovej trati. Popoludní Ivana Mládková skončila druhá v prvej rozjazde K1 500 m a čaká ju semifinále, Lucia Valová s Hanou Mikéciovou na C2 500 m z rozjázd tiež postúpili do semifinále.

Viac k témam: Európske hry v Minsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Gelle s Botekom postúpili na európskych hrách do finále, o medailu zabojuje aj slovenský štvorkajak © SITA Všetky práva vyhradené.