4.9.2021 (Webnoviny.sk) – Hneď prvá finálová disciplína Svetového pohára vo vodnom slalome v španielskom La Seu d’Urgell priniesla Slovensku medailový zásah.

Kajakárka Eliška Mintálová skončila na treťom mieste, a to aj napriek štyrom trestným sekundám na druhej a dvadsiatej tretej bránke.

Doteraz najväčší úspech

Zvíťazila bronzová z OH 2020 Austrálčanka Jessica Foxová pred Britkou Mallory Franklinovou. Mintálová za víťazkou zaostala o 7,36 s.

Ďalšie dve Slovenky Jana Dukátová a Soňa Stanovská do finále nepostúpili a skončili na celkovom devätnástom, resp. dvadsiatom treťom mieste.

Dvadsaťdvaročná členka VŠC Dukla Banská Bystrica aj KTK Liptovský Mikuláš Mintálová dosiahla najväčší úspech doterajšej kariéry.

Na tohtoročných majstrovstvách Európy v talianskej Ivrei skončila tesne pred bránami finále na 11. priečke, ale vybojovala si účasť na olympijských hrách v Tokiu.

Jazda nebola ideálna

Tam sa už etablovala medzi širšou špičkou, keď vo finále obsadila deviate miesto. Na predvlaňajších majstrovstvách sveta v Seu d’Urgell bola v K1 až dvadsiata druhá.

“Vo finále sú to vždy nervy a hneď v úvode trate sa Eliška zasekla na piatej bráne vo valci nazývanom sticky fingers (lepkavé prsty) a stratila stopu a cenné sekundy. V strednej časti trate vystrelila dopredu a takmer dohnala stratu z prvého medzičasu 4.97 sekundy na vedúcu Rakúšanku Corinu Kühnleovú. V závere trate si ešte ťukla bránku 23 za 2 trestné sekundy a podišla poslednú protiprúdnu bránku 24, čo ju opäť stálo pár desatín. Keď preťala cieľovú líniu z celej sily treskla pádlom do lode od hnevu. Nespokojná so svojou jazdou. S technickou traťou v La Seu d’Urgell však bojovali všetky kajakárky a pre Elišku nie ideálna jazda znamenala prvú seniorskú medailu s bronzovým leskom,” napísal špecializovaný web canoe.sk.

Grigar neuspel

Druhá finálová disciplína sobotňajšieho programu v La Seu d’Urgell bola bez slovenskej účasti. Strieborný kajakár z OH 2020 Jakub Grigar neuspel v semifinále K1 podľa vlastných predstáv a skončil až dvadsiaty.

Na postup do finálovej desiatky mu chýbali takmer tri sekundy. Víťazom mužského kajaka sa stal Čech Vít Přindiš.

V nedeľu sa v Španielsku dostanú k slovu kanoisti. Semifinále C1 muži bude aj s Alexandrom Slafkovským, v ženskej “céjednotke” sa v semifinále predstavia Soňa Stanovská a Monika Škáchová.

Viac k témam: Svetový pohár vo vodnom slalome
Zdroj: Webnoviny.sk – Kajakárka Eliška Mintálová skončila senzačne tretia v pretekoch svetového pohára v Španielsku © SITA Všetky práva vyhradené.