26.8.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenská tenistka Viktória Kužmová neuspela v 1. kole záverečného grandslamového turnaja roka US Open. V pondelkovom súboji podľahla Belgičanke Alison Van Uytvanckovej za 83 minút 4:6, 4:6.

Slovenská ženská singlová jednotka začala dobre a v prvom sete viedla už 3:1, v piatej hre však nepotvrdila brejk a vlastné podanie stratila aj za stavu 4:4, celý set prehrala 4:6.

Kužmová nezačala dobre druhý set, keď hneď v prvom geme prišla o servis, ale neskôr vyrovnala na 3:3. Vzápätí však opäť prišla stratila podanie, brejkla súperku a brejk nepotvrdila. Van Uytvancková na postup využila druhý mečbal.

US Open

1. kolo – dvojhra žien – pondelok

Alison Van Uytvancková (Belg.) – Viktória Kužmová (SR) 6:4, 6:4 za 83 minút

Viac k témam: US Open
Zdroj: Webnoviny.sk – Kužmová podľahla Belgičanke Van Uytvanckovej a nedostala sa na US Open cez prvé kolo © SITA Všetky práva vyhradené.