7.6.2021 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 7. júna, 17:03

Slovenská tenistka Viktória Kužmovú skončila púť dvojhrou žien na turnaji WTA v chorvátskom Bole už v 1. kole, v pondelok bola na jej sily Talianka Jasmine Paoliniová. Aktuálne 134. hráčka rebríčka WTA z pozície nenasadenej hráčky podľahla turnajovej trojke za 69 minút hladko 4:6, 1:6.

Kužmová v prvom sete dvakrát brejkla súperku, no sama až trikrát stratila servis. V druhom Talianka na podaní bez straty, Slovenka si ho dvakrát neudržala a so singlovou súťažou sa rozlúčila.

Na rovnakom turnaji je na najlepšej cesta k postupu do osemfinále slovenská jednotka Anna Karolína Schmiedlová, ktorá nad Belgičankou Greetje Minnenovou triumfovala za 78. minút 6:2, 3:1, pri servise Slovenky za stavu 40:40 Belgičanka z duelu odstúpila. Schmiedlová v druhom kole narazí na víťazku stretnutia medzi Mexičankou Renatou Zarazuovou a Taliankou Martinou Trevisanovou.

Viac k témam: tenisový turnaj
Zdroj: Webnoviny.sk – Kužmová podľahla v chorvátskom Bole Talianke Paoliniovej, Schmiedlová vyradila Minnenovú © SITA Všetky práva vyhradené.