19.12.2019 (Webnoviny.sk) – Slováci Róbert Lantoši a Peter Cehlárik strelili po góle a pridali aj asistenciu v stredajšom zápase nižšej zámorskej súťaže American Hockey League (AHL) a prispeli k hladkému triumfu Providence Bruins na ľade Wilkes-Barre/Scranton Penguins 6:0. Lantoši v 28. min zvýšil náskok hostí na 2:0, keď výborne zvládol blafák z nájazdovej pozície.

Na konci druhej tretiny pridal Cehlárik štvrtý gól Providence, keď bekhendom dorazil do siete odrazený puk po strele Lantošiho. Slovenskí útočníci dosiaľ v tejto sezóne nahrali 22, resp. 21 bodov a majú veľký podiel na líderskej pozícii Providence v Atlantickej divízii AHL.

V stredu boli v hre v AHL aj ďalší dvaja slovenskí hokejisti. Brankárovi Hartfordu Adamovi Húskovi sa nevydaril zápas v Charlotte. Už v prvej tretine inkasoval štyri góly zo štrnástich striel a v bránke ho nahradil Rus Igor Šesterkin.

Na zvrat už bolo neskoro, Hartford prehral vysoko 1:7. Mladý útočník Stocktonu Adam Ružička nechýbal na ľade v súboji s Iowou. Ružička nebodoval a zápas ukončil s dvomi mínuskami. Stockton doma prehral s Iowou 3:4 po predĺžení.

Výsledky – AHL

streda (zápasy so Slovákmi)

Wilkes-Barre/Scranton – Providence 0:6 (0:0, 0:4, 0:2)
* Róbert Lantoši – 1 gól a 1 asistencia, 2 strely, 1 plusový bod, 3. hviezda
* Peter Cehlárik (obaja Providence) – 1 gól a 1 asistencia, 4 strely, 2 plusové body

Charlotte – Hartford 7:1 (4:0, 2:1, 1:0)
* Adam Húska (Hartford) odchytal 20 minút, 10 zákrokov zo 14 striel

Stockton – Iowa 3:4 po predĺžení (0:0, 1:2, 2:1 – 0:1)
* Adam Ružička (Stockton) – 1 strela, 2 mínusové body

Viac k témam: AHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Lantoši bol hviezdou zápasu AHL, brankár Húska nedochytal a Ružička zbieral mínusky © SITA Všetky práva vyhradené.