17.11.2019 (Webnoviny.sk) – Víťazom záverečných pretekov seriálu cestných motocyklov v najsilnejšej kubatúre MotoGP v sezóne 2019 sa v španielskej Valencii stal domáci Marc Márquez na Honde. Rodák z mesta Cervera nemal najlepší štart, ale postupne sa posúval vpred a v ôsmom kole predbehol víťaza kvalifikácie – Francúza Fabia Quartarara. Ten sa tak opäť nedočkal svojho prvého víťazstva v MotoGP a sezónu ukončil “iba” s piatimi druhými miestami.

Jorge Lorenzo sa rozlúčil s kariérou

Pódium doplnil Austrálčan Jack Miller, trojnásobný šampión Jorge Lorenzo sa s kariérou rozlúčil 13. miestom.

V triede Moto2 potvrdil výbornú formu Juhoafričan Brad Binder. Dvadsaťštyriročný pretekár vyhral posledné tri preteky sezóny a v poradí šampionátu napokon zaostal za majstrom sveta Álexom Márquezom iba o tri body. Vo Valencii obsadil druhú pozíciu Švajčiar Thomas Lüthi, ktorý na Bindera stratil 0,735 sekundy. Tretie miesto získal domáci Jorge Navarro na motocykle Speed Up.

Napínavé divadlo v Moto3

Nesmierne napínavé motoristické divadlo ponúkli preteky kategórie Moto3. Španiel Sergio García triumfoval pred Talianom Andreom Mignom, pričom rozdiel medzi nimi bol iba päť tisícin sekundy.

Xavier Artigas na Honde obsadil tretiu priečku, no mimoriadne spokojný mohol byť aj Čech Filip Salač. Iba 17-ročný pretekár obsadil piate miesto, čo je jeho najlepší výsledok v sezóne.

Veľká cena Valencie – Okruh Ricarda Tormu

nedeľa

MotoGP: 1. Marc Márquez (Šp.) Honda 41:21,469 min, 2. Fabio Quartararo (Fr.) Yamaha +1,026 s, 3. Jack Miller (Aus.) Ducati +2,409, 4. Andrea Dovizioso (Tal.) Ducati +3,326, 5. Álex Rins (Šp.) Suzuki +3,508, 6. Maverick Viňales (Šp.) Yamaha +8,829
Konečné poradie: 1. Marc Márquez (Šp.) Honda 420 bodov, 2. Andrea Dovizioso (Tal.) Ducati 269, 3. Maverick Viňales (Šp.) Yamaha 211

Moto2: 1. Brad Binder (JAR) KTM 25:30,766 min, 2. Thomas Lüthi (Švaj.) Kalex +0,735 s, 3. Jorge Navarro (Šp.) Speed Up +1,045
Konečné poradie: 1. Álex Márquez (Šp.) Kalex 262 bodov, 2. Brad Binder (JAR) KTM 259, 3. Thomas Lüthi (Švaj.) Kalex 250

Moto3: 1. Sergio García (Šp.) Honda 25:17,918 min, 2. Andrea Migno (Tal.) KTM +0,005 s, 3. Xavier Artigas (Šp.) Honda +0,180
Konečné poradie: 1. Lorenzo Dalla Porta (Tal.) Honda 279 bodov, 2. Arón Canet (Šp.) KTM 200, 3. Marcos Ramírez (Šp.) Honda 183

Viac k témam: Moto2, Moto3, MotoGP
Zdroj: Webnoviny.sk – Marc Márquez ukončil sezónu MotoGP napriek pomalšiemu štartu triumfom vo Valencii © SITA Všetky práva vyhradené.