10.8.2019 (Webnoviny.sk) – Tri slovenské prvenstvá priniesli sobotňajšie popoludňajšie finálové jazdy v bratislavskom Čunove na pretekoch Slovakia Open, ktoré sú vyvrcholením seriálu európskeho Slalomového pohára a zároveň v nich pretekári mohli získavať body do rebríčka Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF).

Michal Martikán triumfoval v C1 mužov napriek dvom trestným sekundám, Matej Beňuš skončil až deviaty, keď sa nevyhol 50-sekundovej penalizácii.

Špičkový tréning

“Forma by mohla byť aj lepšia. Toto bol špičkový tréning. Super, vážim si, že som vyhral, ale z tréningového pohľadu tam bolo pár chýb, ktoré nemôžem akceptovať a dúfam, že sa ich vyvarujem na vrcholných súťažiach,” poznamenal Martikán.

Medzi kajakármi Slováci nepostúpili zo semifinále, najlepšie z nich skončil Adam Gonšenica na 11. priečke. V rovnakej disciplíne žien sa presadila Jana Dukátová, hoci jej k výslednému času prirátali štyri trestné sekundy.

“Bola som nastavená, že sa sústredím na aktuálny moment, všetko ostatné musí ísť preč. Po chybách som viac pridala a v závere sa rozhodla riskovať,” skonštatovala Dukátová.

Miešaná štafeta na záver

Stupeň víťazov unikol Elene Kaliskej na 4. pozícii, hneď za ňou figurovala Michaela Haššová. Tesne za pódiom skončila Soňa Stanovská v kategórii kanoistiek, kde ju klasifikovali na 4. mieste pred piatou Monikou Škáchovou.

Vyvrcholením Slovakia Open bola súťaž miešaných štafiet, v ktorej sa predstavili všetky štyri kategórie a každý člen tímu absolvoval štvrtinu trate.

Tú najlepšie zvládlo slovenské kvarteto Martikán, Škáchová, Stanovský, Kaliská. Druhí boli Francúzi a za nimi nasledovali ďalší štyria Slováci Dodok, Glejteková, Haššová, Gonšenica.

Slovakia Open

Výsledky – sobota – finále

MUŽI
C1: 1. Michal Martikán 102,38 s (2 tr. sekundy), … 9. Matej Beňuš (obaja SR) 152,26 (52)
K1: 1. Ondřej Tunka (ČR) 99,19 (2), … 11. Adam Gonšenica 102,51 (2), 13. Andrej Málek 103,36 (4), 14. Jakub Stanovský 103,58 (0), … 20. Radoslav Miko (všetci SR) 105,80 (0) – nepostúpili zo semifinále

ŽENY
K1: 1. Jana Dukátová 111,40 (4), … 4. Elena Kaliská 117,15 (2), 5. Michaela Haššová 118,56 (6), … 8. Kristína Nevařilová (všetky SR) 138,12 (0)
C1: 1. Cecile Tixierová (Fr.) 120,78 (2), … 4. Soňa Stanovská 125,22 (2), 5. Monika Škáchová 126,74 (4), … 7. Simona Glejteková 128,74 (6), 8. Simona Maceková 132,35 (4), … 10. Emanuela Luknárová (všetky SR) 170,22 (4)

Miešaná štafeta: 1. Slovensko (Martikán, Škáchová, Stanovský, Kaliská) 101,40, 2. Francúzsko 103,60, 3. Slovensko (Dodok, Glejteková, Haššová, Gonšenica) 104,19, 4. Slovensko (Beňuš, Luknárová, Málek, Ďurecová) 105,83.

Viac k témam: Slovakia Open
Zdroj: Webnoviny.sk – Martikán a Dukátová triumfovali na Slovakia Open, víťazná bola aj slovenská miešaná štafeta © SITA Všetky práva vyhradené.