21.8.2021 (Webnoviny.sk) – Slovenskí reprezentanti vo vodnom slalome si na majstrovstvách Európy juniorov a pretekárov do 23 rokov v slovinskom Solkane vybojovali v sobotu tri medaily. Kontinentálnou šampiónkou sa stala Zuzana Paňková, ktorá triumfovala pred krajankou Ivanou Chlebovou.

Obe boli na 1. resp. 2. mieste aj v semifinále. Okrem nich si striebro vyjazdila Soňa Stankovská, ktorá v kajaku žien do 23 rokov získala striebro. Nad jej sily bola len Poľka Klaudia Zwoliňská.

Vo finále sa v sobotu predstavili ešte traja reprezentanti SR v kajaku. Medzi pretekármi do 23 rokov na 14. priečke klasifikovali Adam Gonšenicu, v súťaži juniorov Filip Stanko ako víťaz semifinále skončil siedmy a Ondrej Matúš obsadil 14. pozíciu.

Medzi juniormi bolo semifinále konečnou pre Iľju Burana a medzi pretekármi do 23 rokov pre Michaelu Haššovú a Kristínu Ďurecovú. V sobotu sú na programe aj boje v extrémnom slalome, v nedeľu budú o medaily súťažiť kanoisti.

Viac k témam: Majstrovstvá Európy vo vodnom slalome
Zdroj: Webnoviny.sk – Mladí slovenskí vodáci si na majstrovstvách Európy v Slovinsku vybojovali až tri medaily © SITA Všetky práva vyhradené.