25.7.2019 (Webnoviny.sk) – Futbalisti Spartaka Trnava neuspeli v prvom zápase 2. predkola Európskej ligy 2019/2020. Zverenci trénera Ricarda Chéua podľahli na ihrisku bulharského Lokomotivu Plovdiv 0:2 (0:1), keď oba góly inkasovali z pokutových kopov.

Víťaz slovenského Slovnaft Cupu z minulej sezóny, ktorý v 1. predkole vyradil tím Radnik Bijeljina z Bosny a Hercegoviny, bude mať šancu zvrátiť vývoj 2. predkola v domácej odvete. Tá je v Trnave je naplánovaná na 1. augusta.

Európska liga 2019/2020 – 2. predkolo

prvý zápas

Lokomotiv Plovdiv (Bul.) – FC Spartak Trnava (SR) 2:0 (1:0)
Góly: 39. a 61. D. Iliev (oba z pok kopu), ŽK: 65. Eze, 90.+ Malembana – 54. Mesík, 60. F. Oršula, 90. Záhumenský, rozhodovali: Christofi – Georgiou, Kalogirou (všetci Cyp.)

Zostavy:
Lokomotiv Plovdiv: Lukov – Petrovič, Eze, Tomaševič – Karageren (77. Malembana), Umarbajev (90. Bahtič), Vitanov, Cvetanov – D. Iliev – Ožbolt (79. Iliev Rusev), Aralica
Spartak Trnava: Rusov – F. Oršula, Menich, Mesík, Záhumenský- Tešija, Dangubič (69. M. Kelemen), Lovat – Tavares (80. M. Turňa), Van Kessel (55. Jakúbek), Halilovič

I. polčas

Ako prví vážnejšie pohrozili hostia, ale Tavaresova hlavička letela nad bránkovú konštrukciu.

Na opačnej strane nebezpečne vystrelil Ožbolt. V 18. min sa do šance dostal Van Kessel, ale jeho strela tesne minula svätyňu Plovdivu. V záverečnej štvrťhodine I. polčasu domáci zatlačili a výsledok sa dostavil.

V 34. min sa zastreľoval Iliev, ale v 38. min vnikol do pokutového územia Cvetanov, ktorého nedovolene zastavil Menich. Nariadenú penaltu s istotou premenil skúsený Iliev, ktorý nedal šancu špecialistovi na “jedenástky” Dobrivojovi Rusovovi – 1:0.

II. polčas

Trnavčania nevstúpili dobre do druhého polčasu. Na Spartak sa valili útoky. Po hodine hry Oršula nedovolene zastavil protihráča a cyperský arbiter druhýkrát ukázal na biely bod. Iliev sa opäť nemýlil – 2:0. V 76. min mohol zvýšiť na 3:0 Ožbolt, ale v poslednej chvíli odvrátil túto hrozbu Halilovič.

Viac k témam: Európska liga UEFA
Zdroj: Webnoviny.sk – O prehre Spartaka Trnava v úvodnom zápase 2. predkola Európskej ligy rozhodli dva pokutové kopy © SITA Všetky práva vyhradené.