26.2.2020 (Webnoviny.sk) – V bohatom 13-zápasovom programe NHL sa v utorok predstavilo šesť slovenských hokejistov. Dvaja sa tešili so svojimi tímami z víťazstiev a dvaja si vylepšili štatistiky v kanadskom bodovaní. Richard Pánik prispel asistenciou k triumfu Washingtonu nad Winnipegom 4:3 po nájazdoch.

Druhým bodujúcim Slovákom bol Tomáš Tatar. Jeho asistencia však nepomohla Montrealu, ktorý prehral s Vancouverom 3:4 po predĺžení.

Prepálil všetko, čo mu stálo v ceste

Washington nastúpil po prvý raz s Iľjom Kovaľčukom v zostave a skúsený ruský útočník vytlačil Pánika z tretieho útoku do štvrtého. Slovenský krídelník odohral vyše 9 minút s bilanciou 1 asistencia, 2 strely na bránku, 2 “hity”, 1 plusový bod.

Pánik má po utorku na konte 16 kanadských bodov (7+9) a potvrdzuje pozíciu druhého najproduktívnejšieho Slováka v tejto sezóne NHL. Washington si poradil s Winnipegom aj zásluhou kapitána Alexandra Ovečkina. Ruský “snajper” najprv strelil 43. gól sezóny a v nájazdoch rozhodol o víťazstve svojho tímu.

Najlepším Slovákom v NHL je suverénne Tomáš Tatar. Krídelník Montrealu si zapísal 35. asistenciu v sezóne a celkovo 56. bod a už len dva body mu chýbajú k vyrovnaniu absolútneho kariérneho maxima 58 bodov z minulého súťažného ročníka.

Keď Tatar v 8. min prihral Sheovi Weberovi a ten prepálil všetko, čo mu stálo v ceste, Montreal viedol nad Vancouverom 2:0. Canadiens neskôr viedli aj 3:2, ale napokon sa v predĺžení tešili Canucks po góle Tylera Toffoliho.

Jaroš si sadol na trestnú lavicu

Andrej Sekera nechýbal pri triumfe Dallasu na ľade Caroliny 4:1. Skúsený slovenský obranca si počas 19:19 min pripísal jednu zablokovanú strelu. Ďalší traja slovenskí hokejisti z defenzívnych radov so svojimi mužstvami neuspeli. Líder NHL Boston prehral doma s Calgary 2:5 a čoskoro 43-ročný kapitán Bruins Zdeno Chára sa počas 18 minút na ľade prezentoval jednou strelou a jedným mínusovým bodom.

Prehrala aj Tampa Bay s Erikom Černákom v zostave. Druhý najlepší tím Východnej konferencie aj celej súťaže doma nestačil na Toronto 3:4. Černák odohral 23:01 min s bilanciou 1 strela na bránku, 3 “hity”, 1 zablokovaná strela, 1 plusový bod. V zostave hostí chýbal Martin Marinčin, bol iba medzi náhradníkmi.

Neuspela ani Ottawa s Christiánom Jarošom, Senators podľahli tímu Nashville Predators na jeho ľade 2:3. Jaroš odohral 7:08 min, dve strely súperových hráčov zablokoval a raz bol aj na trestnej lavici za nedovolenú hru vysokou hokejkou. Práve pri jeho vylúčení v druhej tretine Viktor Arvidsson rozhodol o víťazstve Nashvillu 3:2.

Výsledkové sumáre NHL

utorok:

Boston – Calgary 2:5 (0:1, 1:2, 1:2)
* Zdeno Chára (Boston) odohral 18:00 min, 1 strela na bránku, 1 mínusový bod

Montreal – Vancouver 3:4 po predĺžení (2:1, 0:1, 1:1 – 0:1)

* Christián Jaroš (Ottawa) odohral 7:08 min, 2 zablokované strely, 2 trestné minúty

Washington – Winnipeg 4:3 po sam. nájazdoch (2:0, 1:1, 0:2 – 0:0, 1:0)
* Richard Pánik (Washington) odohral 9:02 min, 1 asistencia, 2 strely na bránku, 2 “hity”, 1 plusový bod

New York Islanders – New York Rangers 3:4 po predĺžení (0:1, 1:1, 2:1 – 0:1)

Philadelphia – San Jose 4:2 (1:1, 2:0, 1:1)

Detroit – New Jersey 1:4 (0:1, 0:2, 1:1)

St. Louis – Chicago 6:5 (1:2, 1:1, 4:2)

Minnesota – Columbus 5:4 (2:1, 2:0, 1:3)

Arizona – Florida 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)

Anaheim – Edmonton 4:3 po predĺžení (2:0, 0:1, 1:2 – 1:0)

Viac k témam: NHL National Hockey League
Zdroj: Webnoviny.sk – Pánik asistoval pri triumfe Washingtonu, Tatar si pripísal dva body a Černák rozdával „hity“ (video) © SITA Všetky práva vyhradené.