12.8.2020 (Webnoviny.sk) – Mimoriadnu drámu priniesol hneď prvý duel prvého kola play-off zámorskej hokejovej NHL. V stretnutí medzi Tampou Bay Lightning a Columbusom Blue Jackets padli v riadnom hracom čase po dva góly, strelci oboch tímov sa však potom odmlčali po dobu štyroch predĺžení. Rozuzlenie priniesla až piata extra dvadsaťminútovka, v ktorej triumf “bleskov” 3:2 po predĺžení zariadil Brayden Point.

Štvrtý najdlhší zápas v histórii NHL

Rozhodujúci gól v Toronte padol až v 151. minúte, takže spomenutý zápas bol štvrtý najdlhší v histórii kanadsko-americkej hokejovej profiligy. Keďže sa duel neúmerne natiahol a v rovnakej hale sa v daný deň mal konať aj súboj Bostonu Bruins s Carolinou Hurricanes, tento zápas museli odložiť na stredu.

Mimoriadny priebeh duelu priniesol mimoriadne porcie hráčov na ľade a týkalo sa to aj slovenského obrancu Erika Černáka. Mladý bek Tampy na ľade strávil 48:54 min a bol štvrtým najvyťaženejším hráčom svojho tímu.

Počas celého duelu si pripísal šesť striel na bránku súpera. Lightning mali v súboji streleckú prevahu a na fínskeho brankára Joonasa Korpisala vyslali až 88 striel, Fín 85 zákrokmi dosiahol nový rekord vyraďovacej časti NHL. Celkovo v súboji štatistici zaznamenali 151 striel, čo je najviac od sledovania tohto ukazovateľa.

“Bol to mimoriadne náročný zápas po fyzickej aj mentálnej stránke,” zhodnotil autor víťazného gólu Brayden Point na webe NHL.com a k svojmu zásahu doplnil: “Vôbec som nemieril. Videl som pred sebou puk, tak som sa ho snažil poslať na bránku. Mal som šťastie, že zamieril do rohu bránky.”

Sekera si pripísal dve mínusky

Neskutočných 65:06 min odohral za Columbus obranca Seth Jones. “Cítim sa dobre. Snažil som sa zostať hydratovaný a pomáhalo to. Je jasné, že naše nohy sú teraz mimoriadne unavené, ale dostať sa cez to všetko je iba o hlave,” poznamenal Jones.

Súboj medzi Tampou a Columbusom bol najdlhší v NHL od 4. mája 2000, keď rovnako v piatom predĺžení o triumfe Philadelphie Flyers nad Pittsburghom Penguins rozhodol Keith Primeau.

Vôbec najdlhší zápas histórie NHL sa konal v marci 1936, keď duel medzi Detroitom Red Wings a Montrealom Maroons v šiestom predĺžení a 117. minúte predĺženia rozhodol pre americký tím Mud Bruneteau. Vtedy to bol jediný gól celého stretnutia.

V Edmontone proti sebe nastúpili Calgary Flames a Dallas Stars slovenského obrancu Andreja Sekeru. Kanaďania vyhrali na Texasanmi tesne 3:2 a v sérii hranej na štyri víťazstvá sa ujali vedenia 1:0 na zápasy.

Andrej Sekera na ľade strávil 15:50 minúty a v súboji si pripísal dva mínusové body. Do play-off vstúpili úspešne aj hráči Vegas Golden Knights, ktorí zdolali Chicago Blackhawks 4:1.

Viac k témam: NHL National Hockey League, play-off NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Play-off NHL: Prvé kolo medzi Tampou a Columbusom bolo dramatické, rozhodlo sa až v 151. minúte (video) © SITA Všetky práva vyhradené.