31.7.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenské reprezentantky Andrea Štrbová s Natáliou Dubovcovou neuspeli v druhom stredajšom zápase na turnaji World Tour v plážovom volejbale v rakúskej Viedni. V podvečernom dueli prehrali s nasadenými jednotkami Američankami Alix Klinemanovou a April Rossovou 0:2 na sety (-18, -13).

Napriek tomu Slovenky nebudú chýbať v play-off prestížneho “päťhviezdičkového” podujatia, keď v úvodnom súboji zdolali 17. nasadený lotyšský pár Tina Graudinová a Anastasija Kraučenoková 2:1 na sety (-13, 19, 12). Na meno súperiek v úvodnom kole vyraďovacej fázy si však musia počkať.

Začiatok súboja slovenského a amerického páru museli organizátori odložiť približne o hodinu pre dážď. Prvý set mal vyrovnaný priebeh, ale zámorská dvojica si postrážila dôležité momenty a triumfovala rozdielom troch bodov.

Zverenky českej trénerky Lenky Haječkovej ťahali za kratší koniec aj v úvode druhého dejstva, no potom vyrovnali stav a približne do polovice setu trápili favoritky. Americké duo vedené legendárnou Rossovou však opäť lepšie zvládlo koncovku, vytvorilo si bezpečný náskok a základnou skupinou prešlo bez straty setu.

Turnaj World Tour – Five stars (Major) – Viedeň

streda

Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR) – Tina Graudinová, Anastasija Kraučenoková (Lot.) 2:1 (-13, 19, 12)
Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR) – Alix Klinemanová, April Rossová 0:2 (-18, -13)

Viac k témam: Viedeň, World Tour v plážovom volejbale
Zdroj: Webnoviny.sk – Plážové volejbalistky Štrbová s Dubovcovou postúpili do play-off na turnaji World Tour vo Viedni © SITA Všetky práva vyhradené.