6.10.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenská reprezentantka v plávaní Andrea Podmaníková získala skvelú bronzovú medailu v nedeľňajšom finále disciplíny 50 m prsia na pretekoch Svetového pohára v Budapešti.

Zverenka trénera Vladimíra Železníka v maďarskej metropole dohmatla v čase 31,63 s, čo predstavuje nový slovenský rekord. Pred 21-ročnou Podmaníkovou, ktorá sa do finále kvalifikovala víťazstvom v tretej rozplavbe a celkovo štvrtým najlepším časom (31,91), skončila Číňanka Tchang Čchien-tching (31,28) a Fínka Ida Hulkková (30,82).

Počas nedeľňajšieho podvečera bol v akcii aj Richard Nagy, ktorý v disciplíne 400 m polohové preteky obsadil konečnú ôsmu pozíciu časom 4:26,41 min, zvíťazil Japonec Juki Ikari (4:14,43).

V rozplavbách sa predstavili ešte dvaja slovenskí zástupcovia. Robin Reindlová na 200 m polohové preteky dosiahla 11. najlepší čas (2:23,21 min) a neprenikla do osemčlenného finále. Podobne dopadol aj Tomáš Klobučník, keď v rozplavbách na 200 m prsia skončil devätnásty. Rodák z Topoľčian dohmatol za 2:21,57 min.

Viac k témam: Svetový pohár v plávaní
Zdroj: Webnoviny.sk – Podmaníková utvorila slovenský rekord v pretekoch Svetového pohára a získala bronz © SITA Všetky práva vyhradené.