29.3.2021 (Webnoviny.sk) – Na prestížnom tenisovom turnaji ATP v Miami na Floride stále zostáva v hre jeden slovenský zástupca. Filip Polášek postúpil už do štvrťfinále štvorhry. Spolu s Chorvátom Ivanom Dodigom v osemfinále zdolali kanadsko-poľský pár Félix Auger-Aliassime, Hubert Hurkacz za 82 minút 7:5, 6:4, keď v každom z oboch setov raz brejkli svojich súperov.

Víťazi úvodného grandslamu sezóny Australian Open Polášek a Dodig sú v Miami nasadené štvorky a zatiaľ kráčajú turnajom kategórie ATP Masters 1000 s dvoma víťazstvami bez straty setu. Ich najbližšími súpermi budú v utorok Rakúšan Oliver Marach a Austrálčan Luke Saville.

V najnovšom vydaní deblového rebríčka ATP je Polášek na desiatom mieste, Dodig je deviaty. Na čele je Kolumbijčan Robert Farah. V spoločnom deblovom renkingu, v ktorom sa rátajú len výsledky v tejto sezóne, sú Polášek a Dodig na čele so ziskom 2420 bodov. Na druhom mieste sú Chorváti Nikola Mektič a Mate Pavič s 2065 bodmi.

Viac k témam: ATP World Tour Masters 1000 Miami, štvorhra mužov, tenis
Zdroj: Webnoviny.sk – Polášek a Dodig postúpili v Miami do štvrťfinále štvorhry, zatriaľ nestratili ani jeden set © SITA Všetky práva vyhradené.