6.10.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenský tenista Filip Polášek a Chorvát Ivan Dodig sa stali víťazmi štvorhry na turnaji ATP 500 China Open v čínskom Pekingu.

Vo finále si v pozícii nenasadeného páru poradili s turnajovými dvojkami Poliakom Lukazsom Kubotom a Brazílčanom Marcelom Melom za 91 minút 6:3, 7:6 (4).

Druhý titul v treťom finále

Polášek a Dodig využili prvý mečbal v tajbrejku druhého setu. V treťom spoločnom finále si vybojovali druhý titul, víťaznú premíéru zažili v auguste na podujatí ATP Masters 1000 v americkom Cincinnati.

Pre 34-ročného Poláška je to štrnásty deblový titul v šestnástom finále na hlavnom okruhu ATP. V tomto roku sa tešil aj z triumfu na antuke v rakúskom Kitzbüheli, tam to bolo po boku domáceho Philippa Oswalda.

V prvom sete Polášek a Dodig ušli svojim súperom z 2:2 na 5:2 a náskok brejku si udržali do konca. Za stavu 5:3 pri svojom podaní premenili prvý setbal. Druhý set začali Slovák s Chorvátom brejkom a vzápätí potvrdili na 2:0. Lenže potom sa ich súperi vzopreli a sériou štyroch gemov preklopili na 2:4.

Melo prišiel o dôležité podanie

Za stavu 5:3 sa zdalo, že Kubot a Melo dotiahnu set do víťazného konca, ale potom Melo prišiel o svoj servis a vzápätí bolo po podaní Dodiga 5:5. Keďže potom svoje podanie zvládli aj Kubot a Polášek, o víťazovi setu musel rozhodnúť tajbrejk.

Polášek a Dodig si utvorili náskok 4:2, ale potom slovenský tenista neudržal svoje podanie. Napriek tomu sa Slovák s Chorvátom dostali za stavu 6:4 k prvému mečbalu a ten aj premenili.

Peking – Štvorhra – finále

Filip Polášek, Ivan Dodig (SR/Chor.) – Lukasz Kubot, Marcelo Melo (Poľ./Braz.-2) 6:3, 7:6 (4)

Viac k témam: ATP World Tour 500, štvorhra mužov
Zdroj: Webnoviny.sk – Polášek s Dodigom získali v Pekingu titul, vo finále si poradili s turnajovými dvojkami © SITA Všetky práva vyhradené.