2.1.2022 (Webnoviny.sk) – Bohatý novoročný program zámorskej hokejovej NHL deviatich duelov priniesol aj najmrazivejší súboj pod holým nebom v histórii súťaže.

Počas stretnutia medzi Minnesotou Wild a St. Louis Blues na bejzbalovom štadióne Target Field v Minneapolise sa teplota pohybovala okolo mínus 20 stupňov Celzia, pričom každý z predchádzajúcich 32 súbojov profiligy na otvorenom štadióne sa hral nanajvýš pri mínus sedemnástich stupňoch (najmenej v súboji Edmonton – Montreal z novembra 2003).

Kyrou vytvoril nový rekord

Radosť po tomto zápase mali hostia zo St. Louis, ktorí zvíťazili 6:4 aj zásluhou štvorbodového Jordana Kyroua (2+2). Štyri body jedného hráča sú rekordom v dueloch pod holým nebom.

“Bluesmani” základ novoročného triumfu položili v druhej tretine, v ktorej dosiahli päť gólov – súperovi odskočili z 1:1 na 5:1 a z 2:5 na 2:6. V tretej dvadsaťminútovke domáca Minnesota už len zmiernila prehru.

Pre Wild to bol v NHL prvý zápas po dvanásťdňovej pauze, za ostatné tri týždne mal klub až štyri odložené súboje kvôli koronavírusu. V ostatných štyroch zápasoch Minnesota inkasovala až 22 gólov.

“Je to niečo neuveriteľné. Už len šanca zahrať si v zápase Winter Classic je úžasná. Každé vyrastajúce dieťa také zápasy sleduje a sníva, že si raz v takom súboji zahrá,” povedal 23-ročný kanadský útočník Kyrou podľa oficiálneho webu NHL.

Desať zásahov v súboji na otvorenom štadióne je vyrovnaním rekordu NHL, v minulosti padol rovnaký počet zásahov len trikrát.

Carolina predviedla skvelý obrat

V sobotu sa mimoriadnou otočkou prezentovali hokejisti Caroliny, ktorí na ľade Columbusu prehrávali v 29. minúte už 0:4 a nič nenasvedčovalo tomu, že v zápase budú bodovať.

V druhej tretine však Hurricanes skorigovali na 2:4 a v tretej v rozpätí necelých štyroch minút otočili z 2:4 na 6:4. Bodku za duelom dal neskôr zásah Rusa Andreja Svečnikova. Dvoma gólmi sa v drese hostí prezentovali Brady Skjei a Steven Lorentz.

Takýto kúsok sa Caroline podarilo prvýkrát po sťahovaní v lete 1997. Predtým, ešte v januári 1989, pôsobila táto organizácia v Hartforde a Whalers rovnaký kúsok predviedli v súboji proti Montrealu. Vtedy tiež prehrávali 0:4 a zvíťazili 7:4.

“Presne pre toto je tento tím výnimočný. Musím však priznať, že ani my sme si už nemysleli, že môžeme zvíťaziť,” poznamenal dvojgólový Skjei.

Chára hral opäť cez dvadsať minút

V sobotu do hry zasiahol jediný slovenský hokejista, obranca Zdeno Chára pri triumfe New Yorku Islanders doma nad Edmontonom Oilers 3:2 po predĺžení strávil na ľade 22:05 minúty.

Cez 22 minút hral už v druhom súboji za sebou, čo predtým naposledy dosiahol ešte v marci 2020 ako hráč Bostonu Bruins.

V sobotu doma uspel aj Boston, ktorý zdolal Buffalo 4:3 po predĺžení, výhodu domáceho prostredia využili aj Florida v súboji s Montrealom (5:2) a Nashville v zápase proti Chicagu (6:1).

Halák za Vancouver nechytal

Toronto vo vlastnej aréne zdolalo Ottawu 6:0, hráči Los Angeles si poradili s Philadelphiou 6:3 a nováčik súťaže Seattle doma prehral s Vancouverom 2:5. Za hostí nechytal Jaroslav Halák, už ôsmy triumf bez prerušenia si pripísal gólman Thatcher Demko.

Canucks pod koučom Brucom Boudreauom zaznamenali v deviatom súboji ôsme víťazstvo, zatiaľ jedinú prehru si pripísali vo štvrtok, keď bol v bránke Halák.

Viac k témam: NHL, Winter Classic
Zdroj: Webnoviny.sk – Poriadne mrazivý zápas Winter Classic ovládli hráči St. Louis Blues, Chára si opäť užil čas na ľade (video) © SITA Všetky práva vyhradené.