15.8.2021 (Webnoviny.sk) – Talian Carlo Ancelotti má za sebou úspešnú obnovenú premiéru na lavičke španielskeho futbalového klubu Real Madrid. “Biely balet” v sobotňajšom vstupe do nového ročníka La Ligy 2021/2022 triumfoval na trávniku Deportiva Alavés rozdielom triedy 4:1.

Hráči Realu sa do prestávky trošku hľadali a zohrávali, no po zmene strán už chémia naplno zafungovala a výsledkom boli štyri zásahy v sieti gólmana Fernanda Pacheca.

Domáci znížili z penalty

Domáci sa do streleckej listiny zapísali iba raz, keď v 65. min Joselu z pokutového kopu znížil na priebežných 1:3.

“V prvom polčase sme hrali dosť pomaly, s loptou i bez nej. Druhý polčas bol už lepší, s väčším nasadením i kvalitou,” priznal podľa webu denníka Marca Ancelotti, ktorý viedol Madridčanov aj v období 2013-2015 a s vtedajším tímom vyhral Ligu majstrov, Španielsky pohár, kontinentálny superpohár i klubové majstrovstvá sveta.

Hostí potiahli za víťazstvom individuálne výkony Luku Modriča či Edena Hazarda, no predovšetkým hra a zakončovateľské kvality Karima Benzemu.

Francúz sa postaral o prvý a tretí zásah Realu, ostatné dva góly zaznamenali Nacho a Vinícius Júnior.

Benzema je kompletnejší hráč

“Benzemov prvý gól otvoril hru. Mali sme potom viac priestoru na to, aby sme ukázali svoju kvalitu. V porovnaní s Benzemom, ktorého som poznal pred šiestimi rokmi, je teraz omnoho kompletnejší hráč a oveľa väčšia osobnosť,” podotkol Ancelotti, ktorý v ostatných rokoch pôsobil na lavičkách Evertonu, Neapola a Bayernu Mníchov.

Real Madrid od roku 2008 neprehral úvodný zápas ligovej sezóny. Odvtedy pri vstupe do nového ročníka La Ligy deväťkrát zvíťazil a štyrikrát remizoval.

“Bol to prvý zápas a musíme ešte viac zapracovať na niektorých veciach. Mohli sme napríklad vyššie napádať. Chceme hrať v nasadení s loptu i bez nej, pretože na to máme kvalitu,” načrtol Ancelotti víziu, ako by mohla v aktuálnej sezóne vyzerať hra 13-násobného európskeho klubového šampióna.

Viac k témam: La Liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Real pri vstupe do novej sezóny La Ligy nezaváhal, tréner Ancelotti vyzdvihol Karima Benzemu © SITA Všetky práva vyhradené.