11.12.2020 (Webnoviny.sk) – Nórsky biatlonista Johannes Dale sa prvýkrát v kariére teší z individuálneho triumfu v pretekoch Svetového pohára. V rýchlostných pretekoch v rakúskom Hochfilzene 23-ročný rodák z Lörenskogu predviedol čistú streľbu a rýchly beh a zvíťazil s náskokom 17,1 s pred Francúzom Quentinom Fillonom Mailletom.

Tretie miesto si vybojoval ďalší Francúz Florent Claude, ktorý s jednou chybou na strelnici zaostal za víťazom o 29 sekúnd.

Bratia Böovci sa nedostali na stupne víťazov

Nórski bratia Böovci sa tentoraz nedostali na stupne víťazov. Mladší Johannes Thingnes skončil štvrtý a starší Tarjei jedenásty, keď minul až dve položky v stoji.

Johannes Thingnes Bö je naďalej lídrom SP s náskokom 38 bodov pred Švédom Sebastianom Samuelssonom.

Zo Slovákov bol najlepší Šima

Z tria Slovákov bol v piatok najlepší Michal Šima, ktorý v 107-člennej konkurencii obsadil 59. miesto a vybojoval si účasť v sobotňajších stíhacích pretekoch. S dvoma chybami na strelnici zaostal za víťazným Dalom o 2:26,8 min.

Tomáš Hasilla (61.) bol len o necelú sekundu horší ako Šima, ale do najlepšej šesťdesiatky sa nezmestil. Šimonovi Bartkovi preteky vôbec nevyšli. Až päťkrát minul a skončil na 94. mieste s časovým mankom 3:49,0 min.

Stíhacie preteky mužov na 12,5 km v Hochfilzene prídu na rad v sobotu od 14.45 h.

Viac k témam: Svetový pohár v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk – Rýchlostné preteky v Hochfilzene vyhral Dale, z tria Slovákov postúpil do stíhačky len Šima © SITA Všetky práva vyhradené.