15.9.2019 (Webnoviny.sk) – Futbalisti Slovana Bratislava zvíťazili v tradičnom derby nad Spartakom Trnava 2:0 v nedeľňajšom zápase 9. kola slovenskej najvyššej súťaže Fortuna ligy.

Skóre duelu otvoril v 20. min slovinský útočník Andraž Šporar, ktorý sa presadil strelou z hranice pokutového územia.

Poistku pridal v nadstavenom čase druhého dejstva Dejan Dražič. “Belasí” sa vďaka triumfu udržali na druhom mieste tabuľky a od vedúcej Žiliny ich delí jediný bod.

Fortuna liga 2019/2020 – 9. kolo

nedeľa:

ŠK Slovan Bratislava – FC Spartak Trnava 2:0 (1:0)
Góly: 20. Šporar, 90.+ Dražíč, ČK: 46. Mesík (Trnava) po druhej ŽK

I. polčas

Prvou nebezpečnou ofenzívnou akciou zápasu sa prezentovali Trnavčania. V 13. min brazílsky krajný obranca Lucas Lovat preveril pozornosť Dominika Greifa nepríjemnou strelou, ktorú gólman Slovana vytlačil na roh.

O päť minút neskôr sa rútil na hosťujúcu bránku osamotený Moha, ale v poslednej chvíli ho zastavil pozorný Ivan Mesík. Ujala sa až šanca Andraža Šporara na konci druhej desaťminútovky. Najlepší kanonier minulej sezóny si prebral loptu za šestnástkou, vytvoril si pozíciu na zakončenie a napol sieť – 1:0.

II. polčas

“Andeli” vstúpili do druhého polčasu najhorším možným spôsobom, keď už po pár sekundách prišli o vylúčeného obrancu Mesíka.

V početnej nevýhode nedokázali s nepriaznivým stavom nič urobiť a čelili viacerým príležitostiam Bratislavčanov. Po jednej z nich inkasovali v nadstavenom čase. Brejk Slovana zakončil Dražič – 2:0.

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – ŠK Slovan Bratislava v prestížnom derby zdolal FC Spartak Trnava, skóroval aj kanonier Šporar © SITA Všetky práva vyhradené.