20.7.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenská výprava získala prvú individuálnu medailu na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v poľskom Krakove.

V sobotňajšom dopoludňajšom programe vybojovala bronz medzi “dvadsaťtrojkárkami” kanoistka Monika Škachová. Soňa Stanovská obsadila v rovnakej disciplíne vo finále desiatu priečku. Ďalšie dve slovenské lode stroskotali v semifinále.

Predviedla čistú jazdu

Škachová predviedla vo finále čistú jazdu a o dve priečky si vylepšila svoje semifinálové umiestnenie. V cieli ju klasifikovali na treťom mieste so stratou 4,89 s na víťaznú brazílsku favoritku Anu Satilovú. Druhá finišovala Ruska Alsu Minazovová, ktorú obrali o zlato štyri trestné sekundy.

Stanovská finálovú jazdu nezvládla, už na piatej bránke dostala päťdesiatsekundovú penalizáciu a prišla o šancu na dobrý výsledok. Simona Maceková nepostúpila do finále. Semifinálové vystúpenie síce zvládla bez jedinej trestnej sekundy, ale zaradila sa až na 24. priečku.

V súťaži kajakárov do 23 rokov malo Slovensko v sobotu iba jedného zástupcu. Dvadsaťdvaročný Jakub Stanovský absolvoval semifinálovú jazdu bez jediného dotyku s bránkou, ale od úvodu zaostával za najlepšími. V konečnom zúčtovaní obsadil 18. pozíciu so stratou 5,90 s. Od postupu do elitnej desiatky ho však delili viac ako dve sekundy.

Riešili aj problémy s vodou

Popoludní pokračuje sobotňajší program medailovými súbojmi v juniorskej kategórii. Dievčatá sa predstavia v disciplíne C1 a chlapci v K1. Slovensko budú reprezentovať Emanuela Luknárová, Ivana Chlebová, Ilja Buran, Matúš Štaffen a Matej Blaščík.

Semifinálové jazdy odštartujú o 14.00 h, finálové budú na programe od 16.35 h. Ešte predtým sa uskutoční finále kajakárov v kategórii 23 rokov, ktoré muselo byť preložené pre problémy s vodou v krakovskom kanáli.

MS juniorov a pretekárov do 23 rokov – Krakov

finále, sobota:

KATEGÓRIA DO 23 ROKOV

C1Ž: 1. Ana Satilová (Braz.) 101,06 s (0), 2. Alsu Minazovová (Rus.) +3,39 (4), 3. Monika Škachová +4,89 (0), … 10. Soňa Stanovská +64,94, … 24. Simona Maceková (všetky SR) – nepostúpila zo semifinále

Zostávajúci program MS juniorov a pretekárov do 23 rokov v poľskom Krakove:
sobota 20. júla: semifinále a finále C1Ž, K1M juniorov (14.00 a 16.35)
nedeľa 21. júla: súťaže v extrémnom slalome (9.00)

Viac k témam: Majstrovstvá sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome
Zdroj: Webnoviny.sk – Skvelá Škachová vybojovala bronzovú medailu na MS pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome © SITA Všetky práva vyhradené.