8.12.2019 (Webnoviny.sk) – Hokejisti Košíc aj Popradu predĺžili svoje víťazné série v najvyššej slovenskej súťaži Tipsport lige. V 30. kole Košičania doma tesne zdolali hráčov Detvy 3:2 a pridali do série šieste víťazstvo. Keď sa už zdalo, že zápas za stavu 2:2 pôjde do predĺženia, domácim zachránil plný bodový zisk Dávid Skokan presilovkovým gólom 32 sekúnd pred koncom tretej tretiny. Skokan strelil v zápase dva góly, tretím úspešným strelcom “oceliarov” bol Čech David Květoň.

Brankár Tomek vychytal shutout

Zverenci trénera Petra Draisaitla sa dotiahli na jeden bod na hráčov Banskej Bystrice na druhom mieste tabuľky. Úradujúci majster doma nezopakoval piatkové víťazstvo nad lídrom Slovanom Bratislava (2:1 pp).

Tentoraz Bystričania tesne podľahli Popradčanom 1:2. Víťazný gól hostí strelil v 27. min Nór Jörgen Karterud. Poprad opäť potvrdil skvelú formu pod vedením nového trénera Petra Mikulu.

Podtatranci vyhrali siedmykrát v sérii a v tabuľke sa posunuli už na štvrté miesto. Neskôr klesli o jednu priečku nižšie, keďže Trenčín doma zdolal Nitru 2:0 a o bod preskočil práve Poprad. Trenčiansky brankár Matej Tomek vychytal shutout s 19 zákrokmi.

Abdul strelil dva góly Michalovciam

Hráči Liptovského Mikuláša sa neodpútali z posledného miesta. Na domácom ľade prehrali s maďarským tímom MAC Budapešť 1:2.

Víťazný gól hostí strelil krátko pred koncom druhej tretiny Kanaďan Josh Pitt. Dva góly Jindřicha Abdula pomohli Slovanu Bratislava k víťazstvu na ľade Michaloviec 5:2. Slovan pokoril hranicu 100 presných zásahov v sezóne a na čele tabuľky zvýšil náskok pred Banskou Bystricou na 6 bodov. Nováčikovi z Michaloviec patrí ôsma priečka.

Miškovec bol s Novými Zámkami doma na pokraji prehry, ale 4 sekundy pred koncom tretej tretiny vyrovnal Davis Vandane na 4:4 a v neskôr v nájazdoch zabezpečil dva body pre maďarský tím Ryan Harrison. Miškovcu patrí siedma priečka, Nové Zámky sú predposledné dvanáste.

Tipsport liga 2019/2020 – 30. kolo

nedeľa

HC Košice – HC 07 WPC Koliba Detva 3:2 (0:0, 2:2, 1:0)
Góly: 25. Květoň (Suja, Klhůfek), 28. Skokan (Koch, Marcel Haščák), 60. Skokan (Květoň) – 23. Valent (Török), 37. Podešva (Král, Žilka)

HC ’05 iClinic Banská Bystrica – HK Poprad 1:2 (1:1, 0:1, 0:0)
Góly: 2. Šille (Kabáč, Gabor) – 15. Handlovský (Vandas), 27. Karterud (Erving)

MHk 32 Liptovský Mikuláš – MAC Budapešť 1:2 (0:0, 0:2, 1:0)
Góly: 52. Piatka (J. Sukeľ, Kriška) – 31. Sorfon (Klempa, Carlisle), 40. Pitt (Sorfon, Klempa)

HK Dukla Ingema Michalovce – HC Slovan Bratislava 2:5 (1:0, 1:3, 0:2)
Góly: 6. Hvila (Safaralejev, Šimun), 28. Korhonen (Lalancette, Ventela) – 27. M. Sloboda (Meszároš, Urbánek), 31. Abdul (Zigo, Meszároš), 36. Abdul (R. Bonda), 58. R. Bondra (Urbánek), 60. Urbánek

DVTK Jegesmedvék Miškovec – HC Mikron Nové Zámky 5:4 po sam. nájazdoch (1:0, 1:2, 2:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 15. Reszegh (M. Rodman, St. Pierre), 37. Harrison (M. Rodman, Vandane), 47. D. Rodman (St. Pierre), 60. Vandane (Beauviller, Vas), rozhod. sam. nájazd: Harrison – 29. Stupka (Ordzovenský, Hatala), 36. Holovič (Hruška, Fábry), 41. Urban (Stupka, Fereta), 55. Stupka (T. Pospíšil, Hatala)

HK Dukla Trenčín – HK Nitra 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)
Góly: 19. Švec (Sojčík, Hlinka), 30, Mikyska (Valach)

Viac k témam: Tipsport liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovan vyhral v Michalovciach, Poprad u „baranov“ a Trenčín vynuloval Nitru © SITA Všetky práva vyhradené.