9.8.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Andrea Štrbová s Natáliou Dubovcovou neuspeli v úvodnom kole vyraďovacej fázy na majstrovstvách Európy v Moskve.

Piaty nasadený pár

V dopoludňajšom dueli v ruskej metropole podľahli piatemu nasadenému nemeckému páru Kim Behrensová, Cinja Tillmannová 0:2 na sety. Slovenky sa s turnajom rozlúčili s bilanciou dve víťazstvá a dve prehry, čo im stačí na konečnú 17. pozíciu.

Štrbová s Dubovcovou odštartovali zápas vynikajúcim spôsobom a rýchlo sa ujali vedenia 7:2. Nemecké duo však od tohto momentu postupne sťahovalo náskok súperiek a pomohla mu najmä štvorbodová šnúra, vďaka ktorej otočilo skóre z 12:10 na 12:14.

Slovenky sa držali v kontakte až do koncovky prvého setu, ale od stavu 17:18 nezískali ani jednu výmenu a prehrali 17:21. Druhé dejstvo bolo spočiatku vyrovnané, no Nemky približne v jeho polovici odskočili na 7:12 a vytvorili si rozhodujúci náskok.

Vylepšili výsledok z Holandska

Slovenské desiatky “pavúka” sa síce v zostávajúcom priebehu setu dotiahli aj na rozdiel dvoch bodov, napokon ho prehrali 15:21.

Slovenská dvojica si v Moskve vylepšila výsledok z vlaňajších ME v Holandsku, kde stroskotala už v základnej skupine. V troch dueloch vtedy dosiahla iba jeden triumf.

Majstrovstvá Európy v plážovom volejbale – Moskva (Rus.)

1. kolo play-off, piatok

Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR-10)– Kim Behrensová, Cinja Tillmannová (Nem.-5) 0:2 (-17, -15)

Viac k témam: Majstrovstvá Európy (ME) v plážovom volejbale
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenky Dubovcová a Štrbová nestačili na Nemky a na ME v plážovom volejbale v Rusku končia © SITA Všetky práva vyhradené.