17.1.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenská ženská reprezentácia vo vodnom póle prvýkrát zabodovala na majstrovstvách Európy v Budapešti až vo svojom štvrtom vystúpení. Zverenkyne trénera Milana Henkricha v piatkovom popoludňajšom súboji základnej A-skupiny zdolali Srbky 6:2 a urobili dôležitý krok na ceste do vytúženého štvrťfinále.

Do play-off ich posunie triumf v nedeľňajšom súboji s Chorvátkami, ale stačiť im bude aj remíza. Súboj Slovensko – Chorvátsko je na programe v nedeľu 19. 1. od 13.00 h.

V piatkovom súboji Slovenky dobre začali a gólom Tamary Kolářovej vyhrali prvú štvrtinu 1:0. V druhej štvrtine Miroslava Stankovianska a Beáta Kováčiková zvýšili slovenský náskok, Srbky odpovedali iba jedným gólom.

Aktívna Kováčiková napokon šesť striel premenila na tri góly a keď Katarína Kissová na začiatku poslednej minúty zvýšila na 6:1, na svete bolo prvé a navyše suverénne slovenské víťazstvo na šampionáte. V samom závere ešte Hristina Iličová korigovala na konečných 2:6 z pohľadu srbského tímu.

Majstrovstvá Európy vo vodnom póle

Budapešť (Maď.) – piatok

ŽENY

A-skupina:

Slovensko – Srbsko 6:2 (1:0, 2:1, 1:0, 2:1)
Góly SR: Kováčiková 3, Stankovianska, K. Kissová a Kolářová po 1, rozhodovali: Blanchardová (Fr.) a Maussová (Nem.)
Zostava SR: E. Kissová, Horváthová – Kováčiková, Kurucová, Garančovská, Junasová, Sedláková, Pecková, Kolářová, Stankovianska, Majlathová, Kátlovská, K. Kissová

Viac k témam: Budapešť, majstrovstvá Európy (ME) vo vodnom póle
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenky na ME vo vodnom póle dosiahli prvé víťazstvo, priblížili sa k postupu do štvrťfinále © SITA Všetky práva vyhradené.