21.1.2020 (Webnoviny.sk) – Slovenská ženská reprezentácia vo vodnom póle na majstrovstvách Európy v Budapešti podľa očakávania prehrala vo štvrťfinále s favorizovaným výberom Holandska vysoko 2:22.

Pre zverenkyne trénera Milana Henkricha je však úspech už postup medzi osem najlepších tímov na “starom kontinente”. Na Slovensky na turnaji čakajú ešte dve stretnutia – vo štvrtok a v sobotu budú bojovať o konečné 5. – 8. miesto.

Slovenské reprezentantky v základnej A-skupine najprv zaznamenali prehry s Ruskami, Maďarkami a Grékyňami, v piatok však zdolali Srbky a v nedeľu aj Chorvátky. Hráčky SR sa na ME predstavili prvýkrát od roku 1993, vtedy turnaj absolvovali bez zisku jediného bodu.

Prienik medzi najlepšiu osmičku na ME by pre Slovenky mal znamenať postup na celosvetovú kvalifikáciu o postup na OH 2020 do japonského Tokia, ktorá by sa mala konať počas tohtoročnej jari. Olympijskú miestenku získajú aj víťazky ME v Budapešti.

Majstrovstvá Európy vo vodnom póle – ženy

Budapešť (Maď.)

štvrťfinále

Slovensko – Holandsko 2:22 (0:6, 0:3, 1:7, 1:6)
Góly SR: Junasová a Stankovianska po 1, rozhodovali: Várkonyiová (Maď.) a Rakovič (Srb.)

Zostava SR: Horváthová – Kováčiková, Kurucová, Garančovská, Junasová, Sedláková, Pecková, Kolářová, Stankovianska, Majlathová, Kátlovská, K. Kissová

Slovenky v utorok prehrali prvú štvrtinu 0:6 a druhú 0:3. Obhajkyne zlata z predchádzajúcich ME Holanďanky trestali chyby súperiek a ich náskok narastal aj v druhom polčase.

Nulu na konte strelených gólov na slovenskej strane vymazala až v poslednej minúte tretej štvrtiny Emma Junasová, ktorá strelou z diaľky s pomocou odrazu od vody prekonala brankárku Joanne Koendersovú a upravila na priebežných 1:16.

Druhý gól tímu SR pridala Miroslava Stankovianska v záverečnej osemminútovke, skorigovala ním na 2:20.

Viac k témam: Budapešť, majstrovstvá Európy (ME) vo vodnom póle
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenky vo štvrťfinále ME vo vodnom póle utŕžili debakel, prehrali o 20 gólov © SITA Všetky práva vyhradené.