23.12.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenská hokejová reprezentácia do 20 rokov ukončila prípravu pred blížiacim sa svetovým šampionátom v Třinci a Ostrave vysokou prehrou s rovesníkmi z Ruska 1:9. V Žiline takmer od začiatku ťahala za kratší koniec a nenadviazala na dobrý výkon z nedeľňajšieho súboja proti Česku (2:4). Čestný úspech zverencov trénera Róberta Petrovického strelil Maxim Čajkovič.

Rusi vstúpili do zápasu veľmi aktívne a v piatej minúte sa ujali vedenia po góle Alexandra Romanova. V prvej tretine skórovali aj ďalší traja jeho spoluhráči a v 16. min svietilo na tabuli skóre 0:4. Na konci úvodnej časti vykresal iskierku nádeje Maxim Čajkovič, ktorý ťažil zo spolupráce s Oliverom Okuliarom. Rodák z Bratislavy najskôr vystihol rozohrávku a následne akciu zakončil strelou do ľavého horného rohu.

Po zmene strán sa žiadny hokejový zázrak nekonal. Naopak, Rusi strelili ďalšie tri góly a nechýbalo veľa, aby napokon dosiahli dvojciferný počet gólov. Najlepším hráčom zápasu bol Jegor Sokolov, ktorý zaznamenal dva góly a dve asistencie. Napriek jasnému výsledku sa dodatočne odohralo aj predĺženie s nájazdmi. V predĺžení rozvlnil sieť obranca Daniil Žuravljov a Rusi uspeli aj v doplnkových nájazdoch pomerom 3:1.

Prípravný medzištátny zápas

Žilina

Slovensko “20” – Rusko “20” 1:9 (1:4, 0:3, 0:2)
Góly: 18. Čajkovič (Okuliar) – 5. Romanov (Denisenko), 11. Morozov (Marčenko, Podkolzin), 15. Chovanov (Romanov), 16. Sokolov (Zamula), 23. Grošev (Rtiščev), 25. Alexandrov (Sokolov, Galenjuk), 33. Voronkov (Sokolov, Alexandrov), 48. Sokolov (Marčenko, Romanov), 56. Podkolzin

Vylúčení: 4:2 na 2 min, presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 2332 divákov

Zostava SR “20”: Hlavaj (41. Lackovič) – Bučko, Dlugoš, Mudrák, Kňažko, Turan, Golian, Stacha, Česánek – Čajkovič, Kováčik, Okuliar – Faško-Rudáš, M. Minárik, Džugan – Jendek, Paulíny, Tkáč – Drábek, J. Minárik, Ďurina

Viac k témam: Majstrovstvá sveta (MS) v hokeji hráčov do 20 rokov
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenská dvadsiatka v generálke na MS v hokeji schytala deviatku od Rusov © SITA Všetky práva vyhradené.