6.12.2020 (Webnoviny.sk) – Prvá ženská štafeta novej biatlonovej sezóny Svetového pohára sa vo fínskom Kontiolahti skončila triumfom Švédska. V pretekoch na 4x 6 km Švédky na čele so sestrami Hannou a Elvirou Öbergovými dominovali s náskokom 9,6 s pred Francúzkami a 43,9 s pred Nemkami.

Nádeje slovenského kvarteta v zložení Henrieta Horvátová, Júlia Machyniaková, Veronika Machyniaková a Aneta Smerčiaková sa skončili už po druhom úseku, keď ich stiahli z trate.

Slovenky stále bez sestier Fialkových obsadili posledné 21. miesto. Stihacie preteky mužov na 12,5 km sa stali korisťou Švéda Sebastiana Samuelssona, ktorý si pripísal prvý triumf v pretekoch Svetového pohára. Slováci sa do stíhacích pretekov neprebojovali.

Viac k témam: biatlon
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenské biatlonistky bez Fialkových skončili posledné, v polovici pretekov ich stiahli z trate © SITA Všetky práva vyhradené.