25.9.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenské hádzanárske reprezentantky v súlade s očakávaniami nestačili na Rusky vo svojom úvodnom vystúpení v II. fáze kvalifikácie o postup na majstrovstvá Európy 2020 v Dánsku a Nórsku.

Zverenky trénera Pavla Streichera, pre ktorého to bola premiéra na lavičke žien SR, podľahli v stredajšom zápase v Rostove nad Donom domácim hráčkam vysoko 15:34 (10:17).

Slovenky po prehre s najväčšími favoritkami 4. skupiny čaká v nedeľu 29. septembra od 17.00 h v Hlohovci súboj so Srbkami, ktoré by mali byť ich hlavnými konkurentkami v boji o jednu z dvoch postupových priečok.

Srbské hádzanárky v stredu zdolali v Kraljeve Švajčiarky 35:23 (17:11).

Kvalifikácia o postup na ME 2020

II. fáza – 4. skupina – 1. kolo – streda

KRALJEVO
Srbsko – Švajčiarsko 35:23 (17:11)

ROSTOV NAD DONOM
Rusko – Slovensko 34:15 (17:10)

Rusky si už v I. polčase vypracovali dostatočný náskok, hoci slovenské hráčky viac ako jeho polovicu držali prijateľný rozdiel. V 18. min prehrávali len 8:11, ale potom trikrát za sebou inkasovali a v 24. min bolo 8:14. Domáce ešte do prestávky mierne zvýšili svoj náskok.

Po zmene strán to bola už jednoznačná záležitosť úradujúcich olympijských šampiónok, ktoré pokračovali vo zveľaďovaní svojho vedenia. Štvrťhodinu pred koncom mali zverenky trénera Ambrosa Martína k dobru už dvanásť gólov (25:13).

Aj v zostávajúcom čase to bola jednoznačná záležitosť hostiteliek, ktoré napokon zvíťazili 34:15. Slovenky mali problém presadiť sa v útoku, o čom svedčí len 5 strelených gólov v druhom dejstve.

Tabuľka:
1. Rusko 1 1 0 0 34:15 2
2. Srbsko 1 1 0 0 35:23 2
3. Švajčiarsko 1 0 0 1 23:35 0
4. Slovensko 1 0 0 1 15:34 0

Najbližší program 4. skupiny:
nedeľa 29. 9.: 17.00 h Slovensko – Srbsko (Hlohovec), 17.00 h Švajčiarsko – Rusko (Gümligen)

Viac k témam: Kvalifikácia o postup na ME 2020 v hádzanej žien
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenské hádzanárky začali II. fázu kvalifikácie o postup na ME 2020 vysokou prehrou v Rusku © SITA Všetky práva vyhradené.