9.5.2021 (Webnoviny.sk) – Slovensko bude mať na olympijských hrách v japonskom Tokiu štyri lode v súťažiach vo vodnom slalome. V nedeľu sa istotu štartu pod piatimi kruhmi podarilo získať kanoistke Monike Škáchovej, ktorá v semifinále majstrovstiev Európy v talianskej Ivrei skončila v kategórii C1 jedenásta a tesne jej ušla finálové miestenka.

Za sebou však nechala všetky lode, ktoré podľa pravidiel Medzinárodnej kanoistickej federácie (ICF) mohli pre svoju krajinu získať právo štartu na OH.

V kanoe žien síce doteraz nemali istotu miestenky Ukrajinky a jej pretekárka Viktoria Usová sa v nedeľu dostala do finále, keďže však predtým získala pre svoju krajinu miesto na OH v kajaku, podľa pravidiel ICF nemohla navýšiť kvótu ukrajinských lodí pod piatimi kruhmi.

Škáchová teda smúti nad neúčasťou vo finále ME, omnoho väčšiu radosť však má zo zisku miesta pre Slovensko na OH, na ktorých sa medzi kanoistkami predstaví práve ona. Druhá Slovenka v nedeľňajšom semifinále kanoistiek 16-ročná Zuzana Paňková obsadila 19. priečku.

Viac k témam: LOH Letné olympijské hry 2020 v Tokiu, Majstrovstvá Európy vo vodnom slalome
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovenskej kanoistke Škáchovej tesne ušlo finále, ale smútok zatienila radosť zo zisku miestenky do Tokia © SITA Všetky práva vyhradené.