23.10.2019 (Webnoviny.sk) – Anglický futbalový reprezentant Raheem Sterling zaznamenal v utorňajšom zápase proti Atalante Bergamo (5:1) svoj prvý hetrik v Lige majstrov. Navyše, svoje tri presné zásahy dosiahol v rozpätí jedenástich minút, vďaka čomu sa v tabuľke najrýchlejších hetrikov v prestížnej európskej súťaži zaradil na tretie miesto. Vydarený večer potvrdil rodák z jamajského Kingstonu tiež presným centrom pri góle Sergio Agüera či vybojovaním pokutového kopu pre argentínskeho útočníka.

Ronaldov hetrik z roku 2015

Pre Sterlinga to bol štvrtý hetrik v tomto kalendárnom roku. Prvýkrát napol sieť v 58. min, presadil sa aj o šesť minút neskôr a v 69. min po centri Riyada Mahreza zavŕšil svoje gólové predstavenie.

Napodobnil tak výkon Cristiana Ronalda, ktorý v roku 2015 takisto strelil hetrik v zápase proti švédskemu Malmö (8:0) za jedenásť minút.

V rámci Ligy majstrov iba dvaja hráči dosiahli tri góly v kratšom čase než 24-ročný anglický futbalista. V sezóne 1994/1995 zaznamenal hráč Blackburnu Rovers Mike Newell hetrik za deväť minút a rekordérom v tejto štatistike je Francúz Bafétimbi Gomis – tomu stačilo v drese Lyonu osem minút na tri góly v sieti Dinama Záhreb.

Pochvala od trénera Guardiolu

Sterling je najlepším strelcom Manchestru City v tejto sezóne, keď v trinástich súťažných duelov zaznamenal dvanásť gólov.

“Jeho fyzická kondícia a regenerácia je neuveriteľná. Je silný a deň po zápase by mohol hrať ďalší. Dokáže hrať na oboch stranách, je veľmi rýchly a tiež vypomáha obrane. Je to skutočne mimoriadny hráč,” cituje BBC slová španielskeho trénera Pepa Guardiolu. Sterling sa stal hráčom “Citizens” v júli 2015, keď prestúpil z FC Liverpool.

V rozhovore po zápase s Atalantou prezradil, kde si odkladá lopty po dosiahnutí hetriku. “Mám ich v dome mojej matky na Jamajke. Dávam ich do malej sklenenej vitríny. Kúpil som si šesť nových skriniek, v prípade, že dám hetrik. Podarilo sa mi to, takže si ich mám kde odložiť. Som rád, že sa mi darí a už sa teším na víkendový zápas. Dúfam, že budem mať nejaké šance a opäť sa mi podarí streliť gól,” dodal Sterling.

Viac k témam: Liga majstrov
Zdroj: Webnoviny.sk – Sterling v zápase Ligy majstrov napodobnil Ronalda, na hetrik potreboval iba 11 minút © SITA Všetky práva vyhradené.