16.8.2019 (Webnoviny.sk) – Slovenské reprezentantky v plážovom volejbale Andrea Štrbová s Natáliou Dubovcovou postúpili do osemfinále na “štvorhviezdičkovom” turnaji World Tour v Moskve.

Otočili nepriaznivé skóre

V piatkovom zápase 1. kola play-off zdolali osemnáste nasadené čínske duo Sin-i Sia, Fan Wang 2:1 na sety (20, -14, 14). Zverenky trénerky Lenky Háječkovej uspeli v napínavom tajbrejku tretieho setu, keď otočili nepriaznivé skóre.

Osemfinálový duel odohrajú Slovenky o 15.40 h SELČ proti americkým šestkám “pavúka” Kelly Claesovej a Sarah Sponcilovej.

Slovenská dvojica v úvodnom sete dlho doháňala náskok súperiek. Zo stavu 12:16 sa však dotiahla na 18:18 a záverečnou trojbodovou šnúrou otočila skóre z 19:20 na 22:20. Číňanky pokračovali v presnej hre aj v druhom dejstve a tentoraz nedopustili obrat.

Nazbierali štyri body v rade

Približne v jeho polovici odskočili na rozdiel piatich bodov a Štrbová s Dubovcovou na tento vývoj nedokázali reagovať. Slovenky prehrali druhý set 14:21, ale lepšie sa skoncentrovali na úvod tajbrejku a rýchlo sa ujali vedenia 5:1.

Čínske duo Sin-i Sia, Fan Wang však zmazalo manko a výrazne sa priblížilo k víťazstvu. Slovenský pár si za stavu 10:13 zobral oddychový čas, štyrmi bodmi v rade sa dostal do výhody a napokon triumfoval 16:14.

Turnaj World Tour v plážovom volejbale – Four stars

Moskva (Rus.) – 1. kolo play-off – piatok:

Andrea Štrbová, Natália Dubovcová (SR-12) – Sin-i Sia, Fan Wang (Čína-18) 2:1 (20, -14, 14)

Viac k témam: World Tour v plážovom volejbale
Zdroj: Webnoviny.sk – Štrbová s Dubovcovou zvládli napínavý tajbrejk a na turnaji v Moskve postúpili do osemfinále © SITA Všetky práva vyhradené.