16.11.2019 (Webnoviny.sk) – Tomáš Tatar dosiaľ jedenásťkrát odohral v NHL zápas s tromi kanadskými bodmi. Štyri body v jednom zápase je však pre 28-ročného rodáka z Ilavy vítaná novinka. Tatar sa výrazne pričinil o piatkový triumf Montrealu na ľade Washingtonu (5:2), keď bol pri štyroch góloch svojho tímu. K trom asistenciám z druhej tretiny pridal v závere gól do prázdnej bránky.

Bola to zábava počas celého zápasu, lebo nám išla hra. Washington má silné mužstvo a bolo pekné vidieť, že ich vieme zdolať,” vravel Tomáš Tatar, cituje ho aj portál denníka Montreal Gazette.

Drouina atakoval Ovečkin

Tatar začal zápas v treťom útoku hostí po boku nováčika Nicka Suzukiho a Artturiho Lehkonena. V prvom útoku ho nahradil Jonathan Drouin, avšak práve tento hráč sa v 25. min stal obeťou nájazdu a tvrdého ataku Alexandra Ovečkina.

Po tomto “hite” odišiel Drouin otrasený z ľadu a na jeho miesto sa späť do elitnej formácie posunul Tatar. Ani nie dve minúty po tejto vynútenej zmene Montreal otvoril skóre, keď Tatar našiel pred bránkou voľného Philipa Danaulta.

Potom prišli aj ďalšie tri góly Canadiens ešte do konca druhej tretiny a na dvoch z nich mal podpis aj slovenský krídelník. “Spojenie medzi nami v útoku tam zostalo. Je fajn, že sme vyhrali pre Drouina,” podotkol Tatar.

Tatar nazbieral v jednom zápase tri asistencie

Tréner Montrealu Claude Julien bol veľmi spokojný s výkonom svojho tímu, ktorý uštedril najlepšiemu tímu súťaže prvú prehru v riadnom hracom čase po 13 zápasoch. Na adresu Drouina, ktorý mal podozrenie na otras mozgu, ale v tretej tretine sa vrátil na ľad, úsmevne podotkol: “Uvažoval som nad tým, že ho nechám v šatni, keď sa nám bez neho tak darilo. Akonáhle odišiel, začali sme strieľať góly. Nakoniec som sa ho spýtal, či môže hrať a odpoveď bola kladná.”

Washington prehral prvýkrát po 60 minútach od 14. októbra, ale Montreal má z posledných deviatich duelov sedem víťazstiev. Canadiens sú na štvrtej priečke vo Východnej konferencie s mankom 7 bodov na Capitals. “Možno súper povie, že hral najhoršie za posledný mesiac, ale mňa to nezaujíma. Pre mňa je dôležité, že my sme hrali dobre. A chceme v tom naďalej pokračovať,” zhodnotil Julien.

Tatar sa dostal na 19 kanadských bodov (7+12) z rovnakého počtu zápasov. Špecializovaný portál slovaknhl.sk pripomenul, že Tatar sa stal v tejto sezóne prvým hráčom Canadiens, ktorý nazbieral v jednom zápase tri asistencie. Vďaka tomu sa 28-ročný Dubničan vyšvihol na 29. miesto kanadského bodovania v celej súťaži. Viac bodov získalo v tomto súťažnom ročníku NHL len 21 hráčov. Hráč s číslom 90 na drese bodoval v posledných troch zápasoch po sebe a z ostatných siedmich si odniesol 10 bodov.

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Štvorbodový zápase bol pre Tatara novinkou, do prvého útoku sa dostal po „hite“ na Drouina © SITA Všetky práva vyhradené.