18.3.2021 (Webnoviny.sk) – Asistencia Tomáša Tatar pomohla Montrealu k zisku bodu proti Winnipegu v stredajšom zápase NHL. Slovenský útočník asistoval pri góle Philipa Danaulta na priebežných 1:2, bol to jeho prvý kanadský bod po štvorzápasovej “odmlke”. Montreal napokon prehral vo Winnipegu 3:4 po predĺžení. O víťazstve domácich rozhodol v 55. sekunde predĺženia pätnástym gólom v sezóne Nikolaj Ehlers.

Tatar si pripísal bodyček

V ostatných piatich zápasoch si 25-ročný dánsky útočník pripísal štyri góly a päť asistencií. “V predĺžení v hre troch proti trom je vždy veľká šanca skórovať, ale aj inkasovať, ak urobíte chybu. Šťastie bolo tentoraz na mojej strane a strelil som gól,” uviedol Nikolaj Ehlers na webe NHL.

Tatar odohral 14:28 min a okrem asistencie si pripísal aj bodyček, blok a dva plusové body. Skúsený slovenský krídelník v tejto sezóne dosiaľ nazbieral 17 bodov za 5 gólov a 12 asistencií. V kanadskom bodovaní Montrealu je na šiestom mieste, pričom vlani bol najproduktívnejší hráč Canadiens. Montrealu patrí v tzv. Kanadskej divízii štvrtá priečka s mankom 6 bodov na lídra z Toronta. Winnipeg je druhý o 4 body pred Montrealom.

Klubový debut pre Jurča

V stredu bol v NHL v hre ešte jeden slovenský hokejista. Svoj sezónny a zároveň klubový debut absolvoval Tomáš Jurčo v drese Vegas Golden Knights. Bol víťazný, keďže hráči Vegas v domácom prostredí zdolali súperov zo San Jose 5:4, hoci prehrávali 1:3. Jurčo odohral necelých 8 minút s jednou strelou na bránku, jedným bodyčekom a mínusovým bodom.

Dvadsaťosemročný útočník predtým v tejto sezóne odohral len sedem zápasov v nižšej zámorskej súťaži AHL v drese tímu Henderson Silver Knights, pripísal si v nich dva body. Vlani pôsobil Jurčo v organizácii Edmontonu, predtým dva roky v Chicagu. V NHL odohral celkovo 214 zápasov s bilanciou 22 gólov a 30 asistencií.

Viac k témam: hokej, NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Tatar asistenciou pomohol Montrealu získať bod, Jurčo mal víťazný debut v drese Vegas (video) © SITA Všetky práva vyhradené.