23.11.2019 (Webnoviny.sk) – Hádzanári Tatrana Prešov si v skupinovej fáze Ligy majstrov mužov 2019/2020 pripísali na konto šiestu prehru. Zverenci trénera Slavka Golužu, ktorí už minulý týždeň definitívne stratili postupové šance, v sobotu dlho živili nádej na bodový zisk, ale napokon na pôde švédskeho IK Sävehof podľahli v rámci 9. kola C-skupiny tesne 29:30 (16:16).

Prešovčania zostali v tabuľke na 5. mieste so ziskom 5 bodov, Sävehof je naďalej tretí, ale bodovo sa dotiahol na druhý Sporting CP Lisabon.

Šarišania sa rozlúčia s účinkovaním v Lige majstrov na budúcu sobotu 30. novembra, keď od 18.00 h budú v Tatran handball aréne v priamom súboji o 4. priečku v “céčku” hostiť fínsky Cocks.

Liga majstrov 2019/2020

C-skupina – 9. kolo – sobota

Bidasoa Irun (Šp.) – Sporting CP Lisabon (Portug.) 32:32 (16:16)
Cocks (Fín.) – HC Eurofarm Rabotnik Bitola (Sev. Mac.) 23:21 (13:13) – predohrali 20. 11.

IK Sävehof (Švéd.) – Tatran Prešov (SR) 30:29 (16:16)

Prvú časť úvodnej tridsaťminútovky lepšie zvládli domáci, v 10. min vyhrávali 5:3 a po necelej štvrťhodine 8:6. Prešovčania však potom otočili vývoj skóre, v 23. min mali k dobru tesný náskok 12:11, ale o vedenie do prestávky prišli. Tímy sa po I. polčase rozišli zmierlivo 16:16.

Sävehof si v druhom dejstve vypracoval mierny náskok – 22:20 v 40. min, 27:25 v 53. min, ale Tatranu sa podarilo vyrovnať na 27:27 a dlho držať vyrovnaný stav. Domáci však napokon strelili víťazný gól.

Viac k témam: Liga majstrov v hádzanej
Zdroj: Webnoviny.sk – Tatran Prešov bojoval na pôde švédskeho IK Sävehof až do konca, ale nezískal ani bod © SITA Všetky práva vyhradené.