29.2.2020 (Webnoviny.sk) – Až traja slovenskí reprezentanti sa na majstrovstvách Európy v biatlone v bieloruskom stredisku Raubiči pri Minsku prebojovali zo sobotňajších rýchlostných pretekov do nedeľňajšej stíhačky.

Najviac sa v šprinte darilo Michalovi Šimovi, ktorého s čistou streľbou klasifikovali na výbornom 13. mieste a od elitnej desiatky ho delilo necelých sedem sekúnd.

Potešil aj Šimon Bartko a jeho 21. priečka pri jednej chybe na strelnici, v nedeľu bude štartovať aj Martin Otčenáš, ktorý v sobotu obsadil 35. pozíciu. ME sa skončili pre Matej Baloga na 66. mieste a Tomáša Hasillu na 74. stupienku.

Zlato získal Rus Matvej Jelisejev, striebro Lotyš Andrejs Rastorgujevs a bronz Nór Aleksander Fjeld Andersen.

Majstrovstvá Európy v biatlone

Minsk-Raubiči (Biel.)

Muži – rýchlostné preteky: 1. Matvej Jelisejev (Rus.) 23:46,4 min (1+0), 2. Andrejs Rastorgujevs (Lot.) +4,1 s (0+1), 3. Aleksander Fjeld Andersen (Nór.) +25,5 (0+1), … 13. Michal Šima +59,3 (0+0), 21. Šimon Bartko +1:16,3 min (0+1), 35. Martin Otčenáš +1:41,2 (1+1), 66. Matej Baloga +2:28,9 (1+1), 74. Tomáš Hasilla (všetci SR) +3:02,3 (1+0)

Viac k témam: biatlon, Majstrovstvá Európy v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk – Traja Slováci sa na majstrovstvách Európy v biatlone prebojovali do stíhacích pretekov © SITA Všetky práva vyhradené.