16.7.2019 (Webnoviny.sk) – Úvodné štyri súťaže na majstrovstvách sveta juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome v poľskom Krakove vyniesli Slovensku jednu medailu. Postarala sa o ňu hliadka kanoistov v kategórii do 23 rokov v zložení Marko Mirgorodský, Martin Dodok a Ľudovít Macúš, ktorá si vyjazdila striebro.

Nad sily Slovákov boli len Taliani, ktorí v úvode júla triumfovali aj v rovnakej súťaži na ME v Liptovskom Mikuláši. Mirgorodský, Dodok a Macúš absolvovali krakovskú trať bez trestných sekúnd a o dve stotiny sekundy sa zaradili pred bronzových Čechov.

V ďalších troch predpoludňajších súťažiach sa slovenským lodiam nedarilo podľa predstáv. Medzi juniormi 3xC1M skončilo trio Ľudovít Macúš, Juraj Mráz a Juraj Dieška piate, juniorské kajakárky Zuzana Paňková, Kristína Ďurecová a Ivana Chlebová obsadili 14. priečku (spolu 54 trestných sekúnd).

Medzi “dvadsaťtrojkárkami” boli kajakárky Eliška Mintálová, Soňa Stanovská a Simona Maceková až dvanáste, pretože za nesprávny prejazd bránkou číslo 5 dostali 50-sekundovú penalizáciu. Popoludní od 13.15 h sú v Krakove na programe súťaže hliadok kanoistiek a kajakárov.

MS juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome

výsledky finálových súťaží (utorok)

JAZDCI DO 23 ROKOV

3xC1M: 1. Taliansko 94,69 (0), 2. SLOVENSKO (Marko Mirgorodský, Martin Dodok, Ľudovít Macúš) 96,51 (0), 3. Česko 96,53 (2)

3xK1Ž: 1. Francúzsko 104,77 (2), 2. Česko 107,20 (2), 3. Nemecko 108,21 (4), … 12. SLOVENSKO (Eliška Mintálová, Soňa Stanovská, Simona Maceková) 157,69 (52)

JUNIORI

3xC1M: 1. Francúzsko 100,74 (2), 2. Nemecko 101,64 (0), 3. Veľká Británia 103,30 (0), … 5. SLOVENSKO (Ľudovít Macúš, Juraj Mráz, Juraj Dieška) 105,89 (4)

3xK1Ž: 1. Francúzsko 105,41 (0), 2. Veľká Británia 107,40 (4), 3. Česko 108,21 (4), … 14. SLOVENSKO (Zuzana Paňková, Kristína Ďurecová, Ivana Chlebová) 167,42 (54)

Viac k témam: Krakov, majstrovstve sveta (MS) juniorov a pretekárov do 23 rokov vo vodnom slalome
Zdroj: Webnoviny.sk – Trio Mirgorodský, Dodok a Macúš si vypádlovalo striebro na majstrovstvách sveta © SITA Všetky práva vyhradené.