9.11.2019 (Webnoviny.sk) – Futbalisti MFK Ružomberok potvrdili dobrú formu z ostatných dní a v rámci 15. kola najvyššej slovenskej súťaže zvíťazili na trávniku MŠK Žilina 2:1. Liptáci natiahli svoju sériu bez prehry už na jedenásť súťažných duelov a pod Dubňom triumfovali prvýkrát od septembra 2013.

“Šošoni” síce mali v zápase územnú prevahu, ale smerom dopredu boli málo nebezpeční. Naopak, hráči Ružomberka zužitkovali päť striel do priestoru súperovej bránky na dva góly. V 25. min presne trafil k ľavej žrdi z hranice šestnástky Dalibor Takáč a krátko po hodine hry pridal druhý gól Martin Regáli. V nadstavenom čase ešte znížil svojim 7. ligovým zásahom Ján Bernát, ale zverencom Jaroslava Kentoša sa už vyrovnať nepodarilo.

Dunajská Streda sa vrátila na druhú priečku

Druhé zaváhanie Žilinčanov za sebou, ktorí v predchádzajúcom kole podľahli Trenčanom, využili na návrat na druhú priečku tabuľky futbalisti Dunajskej Stredy. Tí v sobotu v domácom prostredí pred solídnou návštevou 7027 divákov zdolali AS Trenčín 3:1 (1:1). Na zásah Kristophera Vidu z 3. min síce odpovedal v prvom polčase hosťujúci Ryan Koowijk, na góly Zsolta Kalmára a Mátého Vidu po zmene strán však Trenčania už nenašli odpoveď.

Michalovce držali krok s domácou Senicou počas celého prvého polčasu, ale po zmene strán štyrikrát inkasovali a v tabuľke FL klesli už na 10. priečku. Práve Seničania sa dostali na úkor Zemplínčanov na 9. miesto. Michalovčania v najvyššej domácej súťaži nezvíťazili už v šiestom súboji v rade, naposledy sa im podarilo získať tri body ešte 21. septembra na pôde Nitry.

Trnava ukončila sériu prehier

Tím spod Zobora si v sobotu pripísal ďalší fortunaligový triumf, v Myjave proti “domácej” Seredi mu na to stačil gól Milana Ristovského. Nitra na predposlednom jedenástom mieste tabuľky, pričom na desiate Michalovce stráca už iba bod.

Trnave sa podarilo ukončiť sériu štyroch ligových prehier. Spartak v domácom prostredí predviedol dokonalý obrat v súboji proti nováčikovi súťaže FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa. Trnavčania prehrávali po prvom polčase gólmi Lukáša Pellegríniho a David Hrnčára, no tri body pre favorita zariadili po zmene strán Marko Tešija, Alex Sobczyk a v nadstavenom čase striedajúci Kubilay Yilmaz.

Pätnáste kolo ukončí nedeľňajší súboj majstrovského Slovana Bratislava na pôde tímu FC ViOn Zlaté Moravce-Vráble.

Fortuna liga 2019/2020

15. kolo – sobota

MŠK Žilina – MFK Ružomberok 1:2 (0:1)
Góly: 90.+ Bernát – 25. Takáč, 62. Regáli, 1692 divákov

FC DAC 1904 Dunajská Streda – AS Trenčín 3:1 (1:1)
Góly: 3. K. Vida, 57. Kalmár, 78. M. Vida – 16. Koolwijk, 7027 divákov

FC Spartak Trnava – FK Pohronie Žiar nad Hronom Dolná Ždaňa 3:2 (0:2)
Góly: 51. Tešija, 81. Sobczyk, 90.+ Yilmaz – 6. L. Pellegríni, 37. D. Hrnčár, 2731 divákov

FK Senica – MFK Zemplín Michalovce 4:0 (0:0)
Góly: 66. a 82. Castaňeda, 55. Yenne, 90.+ Samson, 532 divákov

ŠKF iClinic Sereď – FC Nitra 0:1 (0:0) – hralo sa v Myjave
Gól: 72. Ristovski, 524 divákov

Viac k témam: Fortuna liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnava predviedla proti Pohroniu predviedla skvelý obrat, Žilina opäť zaváhala a Nitra zdolala Sereď © SITA Všetky práva vyhradené.