7.7.2019 (Webnoviny.sk) – Futbalové reprezentantky Spojených štátov amerických obhájili titul majsteriek sveta. Posledný krok na ceste za zopakovaním prvenstva spred štyroch rokov urobili v nedeľu, keď vo finále svetového šampionátu vo Francúzsku zdolali Holanďanky, debutantky v stretnutí o 1. miesto, 2:0.

Na štadióne v Lyone pred kulisou 57 900 divákov sa po bezgólovom polčase v priebehu necelých desiatich minút dvakrát zapísali do streleckej listiny Američanky. Najskôr z pokutového kopu skórovala najlepšia hráčka turnaja Megan Rapinoeová a následne aj Rosemary Kathleen Lavellová.

Futbalistky USA si pripísali na konto už štvrtý titul, v ich počte sú najúspešnejšou krajinou. Bronzové medaily získali Švédky, ktoré v súboji o 3. miesto vyhrali v Nice nad Angličankami 2:1.

MS vo futbale žien 2019 – finále

nedeľa

USA – Holandsko 2:0 (0:0)

Góly: 61. Rapinoeová (z pok. kopu), 69. Lavellová, 57 900 divákov

Viac k témam: Majstrovstvá sveta (MS) žien vo futbale
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Američanky obhájili titul, vo finále MS žien vo futbale zdolali Holanďanky © SITA Všetky práva vyhradené.