17.8.2019 (Webnoviny.sk) – Zatiaľ čo futbalisti FC Barcelona v úvodnom kole španielskej najvyššej súťaže zaváhali, hráči Realu Madrid zvládli vstup do novej edície La Ligy.

“Biely balet” pretancoval vo Vigu k hladkému triumfu 3:0 nad domácou Celtou a získal tri body. V drese Galícijčanov sa objavil slovenský reprezentant Stanislav Lobotka, ktorý hral do 75. minúty.

Bale bol v “základe”

Oveľa väčšiu pozornosť však pútal waleský krídelník Gareth Bale. Ten napriek nezhodám s trénerom Zinedinom Zidanom nechýbal v základnej zostave a pripísal si asistenciu pri prvom góle hostí.

Skúsený rodák z Cardiffu predviedol v 12. minúte vydarenú individuálnu akciu na ľavom krídle, pripravil loptu Karimovi Benzemovi a Francúz zblízka otvoril skóre.

Po zmene strán sa zdalo, že hernú prevahu Realu naruší červená karta pre Chorváta Luku Modriča, no Madridčania pokračovali v úspešnom ťažení.

Krásny gól Kroosa

Po hodine hry skóroval krásnou strelou z diaľky Nemec Toni Kroos a víťazstvo favorita potvrdil striedajúci Lucas Vázquez, ktorý sa presadil po technickej parádičke Benzemu. Domáci v závere už len kozmeticky upravili skóre vďaka mladíkovi Ikerovi Losadovi.

V zápase bohatom na strelecké pokusy aj fauly rozdal hlavný rozhodca až sedem žltých a jednu červenú kartu. Real však v tvrdom stretnutí ukázal, že proti Celte sa mu dlhodobo darí. V lige s ňou neprehral už jedenásťkrát v rade, zatiaľ naposledy neuspel ešte v máji 2014.

La Liga 2019/2020 – 1. kolo

výsledky sobotňajších zápasov

Celta Vigo – Real Madrid 1:3 (0:1)
Góly: 90.+ Losada – 12. Benzema, 61. Kroos, 80. Lucas Vázquez, ČK: 56. Modrič (Real Madrid)

Viac k témam: La Liga
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Celta Vigo s Lobotkom v zostave podľahla Realu Madrid, zápas La Ligy nedohral Modrič © SITA Všetky práva vyhradené.