HALLE 23. júna (WebNoviny.sk) – Švajčiarsky tenista Roger Federer sa stal po desiaty raz víťazom turnaja na tráve v nemeckom meste Halle.

Vo finále podujatia Noventi Open si poradil s Belgičanom Davidom Goffinom 7:6 (2), 6:1.

Šanca prekonať rekord Connorsa

Tridsaťsedemročný Federer vôbec po prvý raz vo svojej skvostnej kariére dosiahol desať víťazných titulov na jednom turnaji. V Halle ich zbieral od roku 2003 (zápasová bilancia 68-7) z 13 finálových pokusov. Aj to je rekordné číslo na podujatiach zo série ATP 500. Viackrát bol vo finále iba v rodnom Bazileji (14-krát), ale to je turnaj nižšej kategórie ATP 250.

Federer si zároveň pripísal 102. singlový titul v kariére a tretí v tomto roku. Na tráve vlastní 18 víťazných trofejí, okrem desiatich z Halle aj osem zo slávneho Wimbledonu. Švajčiarsky tenisový expres aj 45 dní pred dovŕšením 38. narodením nespomaľuje a zdá sa, že stále živí šancu prekonať absolútny historický rekord v počte získaných titulov na hlavnom profiokruhu. Jeho držiteľom je Američan Jimmy Connors so 109 titulmi. Nazbieral ich v rokoch 1972 – 1989, posledné dva získal ako 37-ročný, teda v rovnakom veku, aký má teraz Federer.

Goffina zdolal ôsmykrát v kariére

Federer zdolal Goffina ôsmykrát z deviatich vzájomných súbojov. Jedinú prehru utŕžil s 28-ročným Belgičanom v semifinále šampionátu ATP Finals v roku 2017.

Tentoraz Federer zvládol krízovú situáciu v prvom sete, keď za stavu 2:2 odvrátil tri brejkbaly. Tajbrejk bol v jeho réžii a potom po skorom brejku aj druhé dejstvo. Okrem Federera už len dvaja hráči vyhrali turnaj v Halle v jeho 26-ročnej histórii viac ako jedenkrát. Tri tituly má vo vrecku Rus Jevgenij Kafeľnikov a dvakrát triumfoval na “domácej” tráve Nemec Tommy Haas.

Hall – dvojhra – finále

Roger Federer (Švaj.-1) – David Goffin (Belg.) 7:6 (2), 6:1 za 85 minút

Viac k témam: ATP World Tour 500
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Fenomenálny Federer prekonal sám seba, v Halle získal už desať titulov © SITA Všetky práva vyhradené.