5.11.2019 (Webnoviny.sk) – Asistencia Zdena Cháru aj 40 zákrokov Jaroslava Haláka pomohli hokejistom Bostonu k triumfu nad Pittsburghom 6:4 v pondelkovom zápase NHL. Kapitán Chára si pripísal tretiu asistenciu a celkovo piaty bod v tejto sezóne. Halák zaznamenal v šiestom súboji štvrté víťazstvo, tentoraz so 40 zákrokmi. Chára vo svojom 1499. zápase v základnej časti v NHL predviedol aj jednu zablokovanú strelu a mal tri plusové body na konci.

Boston nepoľavuje v ofenzívnom predstavení, ktoré ho zdobí na začiatku tohto súťažného ročníka. Bruins vyhrali šiesty zápas v neprerušenej sérii a s 24 bodmi dýchajú na chrbát najlepšiemu tímu súťaže Washingtonu.

Marchand sa zaskvel piatimi bodmi

Aj v pondelok pokračovali bodové série Davida Pastrňáka a Brada Marchanda. Český útočník strelil gól a pridal aj asistenciu a bodoval už v 12. zápase bez prerušenia. Aktuálne má na konte 29 bodov (14+15) a je lídrom produktivity aj strelcov v celej súťaži. Ešte väčšiu parádu predviedol Marchand, ktorý sa zaskvel piatimi bodmi za 2 góly a 3 asistencie. Kanaďan bodoval v trinástich dueloch za sebou, počas ktorých nazbieral 28 bodov.

V TD Garden sa hral zápas ako na hojdačke. Domáci viedli po zásahu Pastrňáka v 25. min už 3:0, ale hosťom stačilo necelých 15 minút, aby otočili na 3:4. Skazu Bostonu v druhej tretine dovŕšil 2,6 s pred jej koncom nováčik v obrane Pittsburghu John Marino, ktorý z nájazdovej pozície bekhendom zasunul puk pomedzi Halákove betóny.

Na jeho prvý gól v NHL slovenský gólman reagoval rozbitím hokejky o svoju bránku. Lenže priebežný obrat v hokeji ešte nič neznamená. Bruins strelili v tretej tretine tri góly, ten víťazný prišiel z hokejky Marchanda necelé dve minúty pred koncom, keď puku za bránkovú čiaru pomohol aj brankár hostí Tristan Jarry. Patrice Bergeron potom ešte pri power-play Penguins pečatil na 6:4.

Jurčo opäť chýbal

“Za stavu 3:0 sme trochu spohodlneli, ale dostali sme sa z toho. Sme dobré mužstvo, v tretej tretine sme sa znovu ´nakopli´ a dokázali sme zvíťaziť. Toto je základná časť sezóny a na konci zápasu je úplne jedno ako zvíťazíte, dôležité sú dva body,” uviedol Brad Marchand podľa nhl.com. Na margo svojho piateho päťbodového zápasu v kariére v NHL podotkol: “To nie je dôležité. Prídu lepšie aj horšie zápasy u každého hráča. V našej šatni na tom nezáleží, pokiaľ sa víťazí. Vtedy sú na konci všetci šťastní.”

Tréner Pittsburghu Mike Sullivan napriek prehre pochválil svojich zverencov. “Bol to v našom podaní jeden z najlepších zápasov v sezóne proti jednému z najlepších tímov v súťaži. Aj v tretej tretine sme hrali dobre. Mali sme veľa šancí, robili sme dobré rozhodnutia a hrali s energiou. Každý sa zapájal, akurát sme nezvíťazili,” povedal Sullivan.

V súboji Edmonton – Arizona sa zrodilo víťazstvo hostí 3:2 po predĺžení. Coyotes vyhrali ôsmy z posledných desiatich zápasov, Oilers si pripísali aspoň bod, o ktorý sa postaral Gaetan Haas svojím prvým gólom v NHL. V tíme Oilers opäť chýbal slovenský útočník Tomáš Jurčo. Edmonton je napriek prehre s 22 bodmi stále na čele Západnej konferencie, Arizona má iba o 3 body menej a vo vyrovnanej tabuľke je až piata.

NHL – výsledky:

pondelok

Boston – Pittsburgh 6:4 (2:0, 1:4, 3:0)
*Zdeno Chára odohral 22:31 min, 1 asistencia, 1 strela, 1 zablokovaná strela, 3 plusové body

*Jaroslav Halák (obaja Boston) odchytal 60 minút, 40 zákrokov zo 40 striel, úspešnosť 90,9%

New York Rangers – Ottawa 6:2 (1:2, 1:3, 0:1)

Detroit – Nashville 1:6 (1:0, 0:5, 0:1)

Edmonton – Arizona 2:3 po predĺžení (1:1, 0:1, 1:0 – 0:1)

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Halák dostal štyri góly za 15 minút, ale Chárov Boston šiesty raz za sebou zvíťazil © SITA Všetky práva vyhradené.